Laserowe zamykanie naczynek na twarzy nogach cena opinie - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy nogach cena opinie

 
 
®
 

 
 
Korekcja naczynek, pajączków
 
 


 
 
Laserowe zamykanie pajączków, naczynek
 
 
 
 
 
 
Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, przynosi szybkie i trwałe efekty. Zamykanie naczynek laserem jest skuteczne i trwałe.
 
 
 
 
 
Pękające naczynka, powstawanie pajączków
 
 
 
 
 
 
Miejscowe zaczerwienienia skóry oraz widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek muszą uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Jest to dość uciążliwe i wpływa negatywnie na komfort życia.
 
 
Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek.
 
 
 
 

Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - wskazania do zabiegu:
 
 
 
 
 
·         rozszerzone naczynia krwionośne
·         teleangiektazje, pajączki
·         rumień
·         trądzik różowaty
·         znamiona rubinowe
·         małe naczyniaki
·         poikilodermia
·         plamy naczyniowe
·         drobne pajączki na nogach
·         melasma
 


 


 


 


 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - schemat terapii
 
 
 
 
Efektywna terapia zmian naczyniowych może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 4–6 tygodni, zazwyczaj konieczne jest wykonanie od 1 do 5 zabiegów.
 
Zależto to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Zabieg nie likwiduje predyspozycji do poszerzania się naczynek, dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu w przyszłości.
 
 
 
 
 
 
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?
 
 
 
 
 
 
Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło.
 
 
Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Pajączek naczyniowy znika, efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze niezbędna jest kwalifikacja lekarska. Usuwanie pajączków na nogach jest obecnie bardzo skuteczne dzięki zastosowaniu laserów.
 
 
 
 
 
 
Laserowe zamykanie naczynek, pajączków – skuteczność
 
 
 
 
 
 
Zastosowanie lasera umożliwia usunięcie zmian naczyniowych, takich jak pajączki, zmiany naczyniowe siateczkowate, trądzik różowaty, teleangiektazje, naczyniaki krwionośne, uszkodzenia skóry na skutek promieniowania słonecznego oraz naczyniaki na skórze rąk, nóg, laserowe zamykanie naczyń klatki piersiowej, ramion i twarzy.
 
 
Laser  daje bardzo dobre efekty w leczeniu rumienia i profilaktyce trądziku różowatego.
Działanie urządzenia oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu w skórze chromoforów hemoglobiny, które selektywnie absorbują energię laserową i wykazują pożądaną reakcję.
 
Uszkodzone naczynia są następnie usuwane na skutek naturalnych procesów gojenia, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni. Laserem można także skutecznie wykonywać laserowe usuwanie żylaków
 
 
 
 
 
 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - przeciwwskazania:
 
 
 
 
 
·         ciąża
·         pryszczka i infekcje bakteryjne w okolicy zabiegowej
·         łuszczyca
·         bielactwo
·         padaczka
·         świeża opalenizna
·         skłonność do przebarwień i bliznowców
 
 
 
 
 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków -  po zabiegu:
 
 
 
 
 
Tuż po zabiegu może wystąpić rumień i obrzęk, a także ( niezbyt często) drobne pęcherzyki, strupki, które ustępują w ciągu kilku dni. Naczynia wchłaniają się na twarzy do 2 tygodni, na kończynach dolnych w ciągu kilku tygodni.
Przez 4-6 tygodni po zabiegu zamykania naczyń należy stosować kremy z filtrem o SPF+50, unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń: sauny, gorących kąpieli, picia alkoholu, intensywnego wysiłku fizycznego, itp.
 
 
 
 
 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - czy efekt widoczny jest od razu?
 
 
 
 
 
Rezultat zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych zazwyczaj nie jest widoczny od razu. W pierwszym etapie zmiany, które są poddane oddziaływaniu promieniowania laserowego ulegają zblednięciu, a następnie stopniowo zanikają. W większości lokalizacji całkowity efekt widoczny jest po upłynięciu maksymalnie dwóch tygodni. Wyjątkiem są zmiany zlokalizowane w obrębie kończyn dolnych. W ich przypadku proces eliminacji zmian jest zdecydowanie dłuższy i może trwać nawet do sześciu tygodni.
 
 
 
 
 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - czy po zabiegu trzeba przestrzegać jakichś konkretnych zaleceń?
 
 
 
 
 
Po przeprowadzeniu zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych ważne jest, by przestrzegać kilku zaleceń, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie optymalnego efektu. Należy odpowiednio dbać o skórę po przeprowadzonym zamykaniu naczyń. Przez około 4-6 tygodni należy stosować kremy z filtrem o wysokim współczynniku ochrony (SPF 50+). Ponadto konieczne jest unikanie bodźców mogących prowadzić do rozszerzania się naczyń (np. wysokie temperatury czy alkohol).
 
 
 
 
 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - czy można spodziewać się jakichś powikłań po zabiegu?
 
 
 
 
 
Po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie powikłania pod postacią obrzęków i rumienia, a nawet pęcherzyków o małym nasileniu. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.
 
 
 
 
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści