Jak odmłodzić twarz po 40 przed 50? - Medycyna Estetyczna

Tel: +48-517-056-831
Przejdź do treści
zabiegi odmładzające - kobieta
zabiegi odmładzające - mężczyzna

Jak odmłodzić twarz po 40 przed 50?

ZABIEGI > Pakiety
Kobieta, Mężczyzna
40+
Zabiegi odmładzajace, rewitalizujące
Pakiet zabiegów - niższa cena
 
 
 
 

40 lat - jak odmłodzić twarz po 40 roku życia, przed 50. Zabiegi Estetyczne.

Przed 50 rokiem życia. Jakie zabiegi medycyny estetycznej na twarz na zmarszczki po 40 Zabieg Opinie, cennik, forum, blog – Klinika, Gabinet  Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.

 

40 lat zabiegi

Jak odmłodzić twarz po 40


Po ukończeniu 40. roku życia skóra i ciało kobiety diametralnie się zmienia, co jest spowodowane niedoborem estrogenu w organizmie. Jest to czas, kiedy kobiety zaczynają przechodzić perimenopauzę, czyli okres poprzedzający menopauzę. W tym czasie organizm zaczyna przechodzić prawdziwą rewolucję. Zaburzenia hormonalne powodują widoczne zmiany w strukturze skóry. Skóra zaczyna mieć coraz większą skłonność do przesuszania, nawet jeśli wcześniej była tłusta, zmniejsza się jej elastyczność i objętość, co spowodowane jest spadkiem produkcji kolagenu, a utrata jędrności skóry sprawia, że pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek. Do tego dochodzą liczne zmiany barwnikowe, czyli przebarwienia i popękane naczynka. 40 lat to czas, w którym zarówno twarz, jak i ciało zmienia się na tyle szybko, że domowa pielęgnacja okazuje się już niewystarczająca, dlatego jest to doskonały moment, by skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które pomogą poprawić kondycję skóry 40-latki.
 
 
 

Twarz - Zabiegi Kosmetyczne Estetyczne Medycyna Estetyczna dla 40 latki


 • zabiegi na zanieczyszczoną skórę
 • zabiegi na przebarwienia
 • zabiegi na popękane naczynka
 • zabiegi na suchą skórę
 • zabiegi na wiotką skórę
 • zabieg na zmarszczki mimiczne
 • zabiegi na zmarszczki utrwalone
 • zabiegi na brak objętości skóry
 • zabiegi na suche usta
 • zabiegi na zmęczoną skórę
 • zabiegi na blizny potrądzikowe
 
 
  

Ciało- Zabiegi Kosmetyczne Estetyczne Medycyna Estetyczna dla 40 latki


 • zabiegi na cellulit
 • zabiegi na nadmiar tkanki tłuszczowej
 • zabiegi na nadmierne owłosienie


 

Ile kosztują zabiegi do poprawy kondycji skóry dla 40-latki?

PAKIETY!

Mając na uwadze optymalizację kosztów, uzyskanie zadowalających efektów zaleca się korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, kosmetycznych w pakietach.
   
 
 
Zanieczyszczona skóra twarzy u 40-latki

Problem zanieczyszczającej się skóry twarzy to zmora wielu kobiet dojrzałych. Wypryski i tendencja do nadmiernego przetłuszczania skóry ma związek najczęściej ze zmianami hormonalnymi i stosowaniem kuracji hormonalnej zastępczej w okresie menopauzy Zanieczyszczona cera wymaga delikatnej pielęgnacji. Profesjonalne zabiegi na twarz przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej mają za zadanie dogłębnie oczyścić skórę, uregulować pracę gruczołów łojowych oraz usunąć nieestetycznie wyglądające zaskórniki i krostki.
 

 • Mikrodermabrazja wodna HYDRAFACIAL – zabieg łączy w sobie zalety klasycznej dermabrazji i peelingów chemicznych, dzięki czemu doskonale oczyszcza i odmładza skórę
 • Bezinwazyjny zabieg 3w1 Geneo – dotlenienie, złuszczenie i dostarczenie składników rewitalizujących w głąb skóry
 

 
 
Przebarwienia

Zmiany barwnikowe, czyli przebarwienia powstają na skutek zaburzenia produkcji melaniny. Czynnikami wywołującymi tego typu zmiany mogą być niektóre leki, nadmierna ekspozycja na słońce, predyspozycje genetyczne czy zmiany hormonalne. W skutecznej walce z przebarwieniami obecnie najlesze efekty przynosi laseroterapia.
 

 • Medyczne fotoodmładzanie – zabieg redukujący niedoskonałości skórne za pomocą lasera.
 • Zabieg Clearlift + krem wybielający przebarwienia
 

 
Popękane naczynka krwionośne u 40-latek

Popękane naczynka krwionośne pojawiające się na twarzy, mogą być objawem trądziku różowatego. Zmiany na skórze w postaci widocznego zaczerwienienia i drobnych “pajączków” nasilają się w okresie menopauzy pod wpływem zmian hormonalnych. Naczynka u kobiet dojrzałych często pojawiają się również na nogach i są zapowiedzią żylaków. Warto pamiętać, że problem popękanych naczynek to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny.
 
 
 • Medyczne fotoodmładzanie
 • Laserowe zamykanie naczynek
 

 
Przesuszona skóra twarzy

Skóra kobiet wraz z wiekiem staje się coraz bardziej sucha i bardzo delikatna, co powoduje, że procesy starzenia się stają się bardziej widoczne. Zadbana i odpowiednio nawilżona skóra starzeje się o wiele ładniej, dlatego warto pomyśleć o profesjonalnych zabiegach kosmetycznych, które dogłębnie nawilżą naszą skórę, a tym samym ją wyraźnie wygładzą.
 
 
 • Mezoterapia igłowa
 • Juvederm Volite – rewitalizacja i nawilżenie skóry
 • Głębokie nawilżenie i efekt liftingu twarzy
 
  
  

Wiotka skóra, utrata jędrności


Po ukończeniu 40. roku życia dużo kobiet zaczyna narzekać na problemy z utratą jędrności skóry. To, jak wygląda skóra zależy w głównej mierze od gospodarki hormonalnej. Po 40. na skutek spadku produkcji estrogenu zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastynowych oraz produkcja kwasu hialuronowego, co wpływa na brak jędrności skóry. Najlesze efekty w stymulacji produkcji kolagenu i elastyny przynoszą zabiegi stosowane w medycynie anti-aging.
  
 • Ultradźwiękowy lifting twarzy i ciała

 
 

Zmarszczki mimiczne i utrwalone na cerze 40-latki


Pierwsze zmarszczki powstają między 25. a 30. rokiem życia i wraz z upływem czasu stają się nie tylko wyraźniejsze, ale również ich przybywa. Pierwsze zmarszczki, czyli zmarszczki mimiczne powstają w wyniku ruchu mięśni twarzy. Za ich powstanie odpowiada przede wszystkim nasza mimika, na co nie do końca mamy wpływ. Zmarszczki mimiczne tworzą się najczęściej wokół ust, oczu, na czole, pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka) oraz na szyi. Na szczęście, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w kosmetyce, zmarszczki mimiczne i te utrwalone można szybko i bezinwazyjnie usunąć.
 
 
 • Wygładzanie i usuwanie zmarszczek botoksem
 • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
   
   
   

Utrata objętości skóry  


O zabiegach z zakresu medycyny estetycznej warto pomyśleć, gdy dostrzegamy widoczny spadek objętości skóry, czego następstwem jest zmiana owalu twarzy. Nowoczesne metody wykorzystywane w medycynie estetycznej pozwalają wymodelować owal twarzy tak, aby przywrócić jej młodzieńczy wygląd.
 

 • Volumetria
 • Miękki lifting
 

 

Suche usta


Problem suchych ust dotyczy kobiet w każdym wieku. Pod wpływem działania czynników atmosferycznych usta stają się suche i spierzchnięte, często pękają i pieką. W walce z suchymi ustami dobrze sprawdzą się zabiegi nawilżające kwasem hialuronowym.
 

 • Zabieg nawilżania ust
 
 
 

Zmęczona skóra


Skóra kobiet po 40. roku życia wymaga zdecydowanie bogatszej pielęgnacji. Obniżający się poziom estrogenów powoduje, że skóra traci swój blask, jest szara i brakuje jej nawilżenia. Aby uporać się ze zmęczoną cera, warto postawić na rewitalizujące zabiegi kosmetyczne, które dodatkowo przywrócą jej napięcie i elastyczność.
 

 • Zabieg mikroigłowania Dermapen + mezoterapia igłowa
 • Zabieg mikroigłowania Dermapen + osocze bogatopłytkowe
 
 
 

Blizny potrądzikowe u 40-latki


Blizny to szczególnie przykra pamiątka po trądziku. Zaawansowane blizny potrądzikowe i nierówna struktura cery wymaga leczenia. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów, które mają na celu spłycenie i redukcję blizn potrądzikowych należy wymienić zabiegi z wykorzystaniem laseroterapii i peelingów mechanicznych. Połączenie obu tych metod pozwala na trwałe pozbyć się nieestetycznie wyglądających blizn.
 
 
 • Usuwanie blizn laserem frakcyjnym
 • Derpamen + peeling TCA
 
 
 
Problem cellulitu

Cellulit to problem, który dotyczy zdecydowanej większości kobiet na całym świecie. Pojawia się u pań, które nie tylko borykają się z nadprogramowymi kilogramami, ale też tych stosunkowo szczupłych. Wraz z wiekiem cellulit staje się coraz bardziej widoczniejszy i przybiera na sile w związku ze spowolnieniem metabolizmu. Cellulit bardzo ciężko usunąć wyłącznie ćwiczeniami i dietą, dlatego warto skorzystać z zabiegów poprawiających kondycję skóry i redukujących cellulit.
 

 • Terapia fala uderzeniową
 
 
 
Nadmiar tkanki tłuszczowej

W wieku 40 lat metabolizm kobiety sukcesywnie zwalnia. Oznacza to, że taka sama ilość kalorii, co kiedyś – teraz może powodować przybieranie na wadze. Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do otyłości, która negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Zabiegi mające na celu redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej polecane są wszystkim tym osobom, które pragną pozbyć się tłuszczu z takich miejsc ciała, jak: brzuch, boczki, uda, ramiona, podbródek.
 

 • Odchudzanie przez zamrażanie
 • Odchudzanie falami radiowymi
 • Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu falą uderzeniową
 

 
Nadmierne owłosienie

Problem z nadmiernym owłosieniem u kobiet po 40. roku życia może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Na skutek wygaśnięcia pracy jajników, w miejsce hormonów żeńskiej intensywnie produkowane są androgeny, które odpowiadają za nadmierne owłosienie, czyli hirsutyzm.
 

 • depilacja laserowa
 
   
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Piersi - Uniesienie Nićmi
Piersi - Uniesienie Nićmi dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Ile kosztuje powiększanie piersi
Ceny zabiegów powiększania piersi śląsk katowice opolskie
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Powiększanie piersi własnym tłuszczem
Powiększanie piersi własnym tłuszczem korekta A. Ledniowska
Migrenowy ból głowy
leczenie migreny BOTOX Ledniowska
   
©2019 dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
Media społecznościowe:
Formularz kontaktowy:
 
EMAIL:
biuro@aledniowska.pl

TEL:
+48 517 056 831


Medycyna estetyczna wg dr n. med. Agnieszki Ledniowskiej.
Sprawdź wizualizacje PRZED/PO i zdecyduj czy skorzystasz z moich usług :)
znany lekarz medycyny estetycznej na śląsku
ranking lekarzy medycyny estetycznej na śląsku
Wróć do spisu treści