Zastosowanie i wstrzykiwanie botoksu botoxu. - Medycyna Estetyczna

Tel: +48-517-056-831
Przejdź do treści
zabiegi odmładzające - kobieta
zabiegi odmładzające - mężczyzna

Zastosowanie i wstrzykiwanie botoksu botoxu.

BOTOX twarz zmarszczki - wstrzykiwanie

 
BOTOX twarz zmarszczki wstrzykiwanie Zastosowanie wstrzykiwanie botoksu botoxu opinie cennik tanio polecane
 
 
 

Botox a Botoks  - w Polsce nazwy zamienne, równoważne

 
Jad kiełbasiany - toksyna botulinowa, / skrót BTX /- substancja białkowa, neurotoksyna, wytwarzana przez beztlenowe bakterie – głównie laseczki Clostridium botulinum.
Botoks ( Botox ) –najbardziej rozpowszechniona nazwa handlowa toksyny botulinowej.  Botulina jest jednym z najpopularniejszych środków w chirurgii estetycznej do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi, kurzych łapek .
 
 
 

Inne zastosowanie botoxu

Wstrzykiwanie botoksu w medycynie estetycznej stosuje się także w leczeniu przyczyn bólów migrenowych głowy czy nadpotliwości. Stosuje się neurotoksynę typu A tak samo jak w leczeniu zmarszczek.
Dawka śmiertelna dla człowieka ważącego 70kg wynosi 3000j, podczas gdy wstrzykiwana w trakcie jednego zabiegu wynosi zazwyczaj 60-100j.
 
 
 
Migrenowy ból głowy
W leczeniu przewlekłej migreny, botoks podaje się co około 12 tygodni w formie wielokrotnych wstrzyknięć wokół głowy i szyi.  Botox nie jest efektywny w przypadku  migren, która występują rzadziej niż 14 dni w miesiącu, lub na bóle głowy o innym podłożu.
 
 
 

Czy warto wstrzykiwać botox

 
Poprawa mimiki - osoby o dynamicznej mimice nie marszczą się tak jak zazwyczaj i nawet gdy mija działanie botoksu, nie utrwalają się dawne zmarszczki. Stosowanie botoksu jest drogie, ale tańsze od operacji plastycznej. Brak rekonwalescencji pozabiegowej. Po wstrzyknięciu botoxu można od razu normalnie funkcjonować.
 
 

Użycie botoxu do liftingu twarzy – minusy
 
Zabieg należy systematycznie powtarzać co kilka miesięcy. Nie da się jednym zabiegiem wygładzić całej twarzy. Nieprofesjonalne wykonanie, źle dobrana dawka może spowodować przejściową asymetryczność twarzy. Zbytnie ograniczenie mimiki.
 
 
 
Historia BTX
 
W medycynie BTX jest stosowana od około 1970 roku. Znalazła zastosowanie okulistyce, neurologii, w leczeniu nadpotliwości rąk, stóp, pach, w bólach głowy spowodowanych napięciem mięśni czaszki. Szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej wstrzykiwania botoxu datuje się mniej więcej na 1990 rok.
 
 
 
Zasada działania botoksu
 
Poraża skurcz mięśni, w wyniku czego stają się rozluźnione i wiotkie, efektem jest wygładzona skóra twarzy. Działanie nie ma charakteru trwałego i zanika w okresie od 3 do 5 miesięcy. Po wstrzyknięciu Botoks rozlewa się w obszarze o średnicy 2-6cm od miejsca nakłucia i usuwa tylko zmarszczki mimiczne o czym należy pamiętać.
 
 
 
Długość działania botoksu, jak często należy stosować Botox
Botox działa od 5 do 6 miesięcy. Maksymalna ilość wstrzyknięć botoksu: od 2 do 3 razy w ciągu roku, w odstępach 4-6 miesięcy.
 
 
 
Objawy nieporządane wstrzykiwania botoksu w liftingu twarzy
 
Poza miejscowym podrażnieniem mogą pojawić się: bóle głowy, uczucie suchości gałek ocznych, nudności, uczucie senności, wymioty, światłowstręt.
 
 
 
©2019 dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
Media społecznościowe:
Formularz kontaktowy:
 
EMAIL:
biuro@aledniowska.pl

TEL:
+48 517 056 831


Medycyna estetyczna wg dr n. med. Agnieszki Ledniowskiej.
Sprawdź wizualizacje PRZED/PO i zdecyduj czy skorzystasz z moich usług :)
znany lekarz medycyny estetycznej na śląsku
ranking lekarzy medycyny estetycznej na śląsku
Wróć do spisu treści