Zabiegi liftingujące twarz skórę twarzy opinie cennik tanio forum - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Zabiegi liftingujące twarz skórę twarzy opinie cennik tanio forum

ZABIEGI
WYKŁADOWCA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ŚLĄSK
lekarz medycyny estetycznej
botoks śląsk
botox katowice
gabinet medycyny estetycznej
zabiegi estetyczne
MEDYCYNA ESTETYCZNA GŁUCHOŁAZY
korekcja nosa
GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ RYBNIK
GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ŚLĄSK
REDUKCJA ZMARSZCZEK KATOWICE
GABINET ESTETYCZNY OPOLSKIE
LIFTING TWARZY ŚLĄSK
ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ KĘDZIERZYN KOŹLE
MEDYCYNA ESTETYCZNA OPOLE
GINEKOLOGIA ESTETYCZNA AGNIESZKA LEDNIOWSKA
Lifting Odmładzający TwarzNOS, TWARZ, LIFTING


Najbardziej pożądanym kształtem twarzy jest tzw. „trójkąt młodości”, którego wierzchołek stanowi wąska broda a podstawę  uwypuklone kości policzkowe, brwi i oczy. Wraz z wiekiem trójkąt młodości zanika a rysy twarzy zmieniają się tworząc „trójkąt starości”, pojawiają się „chomiki”, bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust,  poszerza się owal twarzy a brzeg linii żuchwy staje się mniej wyrazisty i zaburzony przez opadające tkanki.Medycyna Estetyczna na Ratunek Młodości :)

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej większość zmian na twarzy można odwrócić przywracając twarzy właściwe proporcje i kształt.

  • Wykonując zabiegi kwasem hialuronowym możemy poprawić kształt nosa, zaznaczyć kształt żuchwy, ujędrnić płatek ucha, skorygować cofniętą bródkę i policzki.
  • Nici 4D oraz lifting wolumetryczny pozwalają przywrócić twarzy właściwe proporcje i przywrócić „trójkąt młodości”. Efekty zabiegów są natychmiastowe i utrzymują się do 2 lat.
  • Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej jesteśmy w stanie poprawić jędrność i elastyczność skóry oraz wyrównać jej koloryt.  
  • Lipoliza pozwala pozbyć się nieestetycznych „chomików” na twarzy oraz podbródka.
  • Toksyna botulinowa jest skuteczna w korekcji kamienistej bródki, napiętym mięśniu szerokim szyi oraz pasmach mięśnia szerokiego szyi.

Tak szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej pozwala wybrać najbardziej optymalny aby sprostać Państwa oczekiwaniom i uzyskać wymarzony efekt.


NICI LIFTINGUJĄCE 4D


Nic 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Haczyki rozłożone są gęsto dookoła nici w czterech wymiarach, stąd nazwa nici 4 D. Nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO co znacznie zwiększa efekt liftingu.

Wskazania do zabiegu:

-lifting twarzy
-modelowanie wybranych partii twarzy
-likwidacja tzw. „chomików"
-poprawa owalu twarzy
-asymetria łuków brwiowych
-opadanie górnych powiek

Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-zmiany zapalne w obrębie skóry
-skłonność do występowania blizn przerostowych


Jak wygląda zabieg?

-zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (1-2 % lignocaina), co powoduje że implantacja nici jest bezbolesna. Nic wprowadzana jest pod skórę za pomocą kaniuli. Po zaimplantowaniu nici haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.

 
Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzęknięta. Mogą również pojawić się zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się lekkie nierówności na przebiegu nitki.
Zalety zabiegu nićmi 4D:

-natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat!
-nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
-wygładzenie zmarszczek i poprawa konturu twarzy
-poprawa napięcia, jędrności, nawilżenia i dotlenienia skóry
-bezpieczeństwo zabiegu - brak nacięć i blizn
-brak konieczności przygotowywania się do zabiegu
-możliwość powtórzenia procedury
Po 14 dniach rozpoczyna się pod skórą proces neokolageneza, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Stymulowane są fibroblasty do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe "rusztowanie". Nawet po rozpuszczeniu się nici skóra poddana zabiegowi nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu, proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.
LIFTING WOLUMETRYCZNY


Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym - lifting wolumetryczny to nieinwazyjny i komfortowy zabieg poprawiający nawodnienie tkanek i podnoszący owal twarzy. Zabieg polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie dzięki czemu podnoszą się nam policzki, spłycają bruzdy nosowo-wargowe i kąciki ust, skóra wygląda na bardziej wypoczętą i odżywioną, przywrócone zostają właściwe proporcje twarzy- trójkąt młodości. Zabieg wykonuje się przy użyciu kaniuli, przez którą podaje się kwas hialuronowy redukując w ten sposób powstanie krwiaków i siniaków.


Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem Emla). Następnie wprowadza się kaniulę pod skórę i linijnie podaje kwas hialuronowy.

Efekty zabiegu:

-poprawa owalu twarzy
-podniesienie i zaokrąglenie policzków
-spłycenie bruzd nosowo-wargowych i kącików ust
-redukcja tzw. "chomików”
Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od zastosowanego preparatu i właściwości skóry.


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-choroby autoimmunologiczne
-miejscowe stany zapalne i zakażenie skóry
-niewyrównana cukrzyca
-choroba nowotworowa w fazie aktywnej
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE


Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym uznawana jest jako najbardziej odmładzający zabieg w medycynie estetycznej dający trwałe i widoczne efekty odmłodzenia skóry.
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta, co powoduje że  nie ma  ryzyka reakcji uczuleniowej a zabieg jest całkowicie bezpiecznym.

Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki skóry do samoodnowy. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki a twarz nabiera blasku.


Jak wygląda zabieg?

Lekarz pobiera krew (ok. 10ml), następnie krew jest odwirowywana w specjalnym urządzeniu. Powstały w tym koncentrat bogatopłytkowy możemy użyć do zabiegu mezoterapii twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz mezoterapii skóry głowy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Już jeden zabieg wystarczy by odmłodzić skórę o kilka lat i uzyskać efekt liftingu bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.


Ile zabiegów należy wykonać?

-zaleca się wykonać serię 3 zabiegów co 3-4 tygodnie, jednakże już po jednym zabiegu są widoczne efekty odmłodzenia.


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-choroby autoimmunologiczne
-choroba nowotworowa
-choroby z zaburzeniami krzepnięcia
-aktywne stany zapalne skóry
-aktywna opryszczka
-infekcje HCV, HBV i HIV


Postępowanie po zabiegu:

-po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Mogą pojawić się siniaki, które ustępują do 10-14 dni. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.


MEZOTERAPIA PRINCESS RICH


Princess Rich to idealny preparat do głębokiego i intensywnego nawilżenia skóry.
Jego innowacyjność jest związana z obecnością w składzie:
- glicerolu – który  jest substancją odpowiedzialną za działanie nawilżające
- kwasu  hialuronowego – jednego z podstawowych składników tkanki łącznej, który ma dla skóry właściwości uodparniające i utrzymuje ją w dobrej kondycji, zapewnia napięcie skóry i elastyczność.
Cząsteczki glicerolu w preparacie poprzez wiązania wodorowe, wiążą się z cząsteczkami wody - każda z nich może związać aż sześć cząsteczek wody; tworzy się wtedy swoistego rodzaju „płaszcz ochronny” wokół cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze właściwej, dzięki czemu kwas „korzysta” z właściwości odpornościowych − termicznych, mechanicznych i enzymatycznych; zostaje utworzona skuteczna zapora chroniąca przed inwazją wolnych rodników, a w konsekwencji kwas hialuronowy łatwiej i skuteczniej zatrzymuje wodę. Poprzez to działanie efekty mezoterapii z użyciem Princess Rich utrzymuja się długo.
 

Wskazania do zabiegu:

- skóra sucha, wiotka, wymagająca nawilżenia (okolica oczu, twarz, szyja, dekolt, dłonie)
- skóra wymagającej regeneracji
- drobne zmarszczki

Efekty zabiegu:

-długotrwałe nawilżenie skóry
-przywrócenie skórze elastyczności, napięcia i blasku

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem Emla) Preparat podawany jest drogą mezoterapii igłowej w miejsca potrzebujące nawilżenia i ujędrnienia. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, które znikają w ciągu 10-14 dni.
IDUNE


Idune to najwyższa jakość dającą unikatowe właściwości wynikające z biotechnologicznego połączenia dwóch soli kwasu hialuronowego (HA) oraz unikatowej cząsteczki HA 1000 kDa (najbardziej zbliżonej do endogennej) co daje udokumentowaną, największą odpowiedź komórkową organizmu
Idune jest niesieciowanym kwasem hialuronowym o silnych właściwościach higroskopijnych, antyrodnikowych, wiskoelastycznych oraz powoduje silną stymulację komórkową.


Jak działa Idune?

-poprawia napięcie i elastyczność skóry
-wygładza drobne zmarszczki
-wyrównuje koloryt skóry
-silnie absorbuje wodę -  zwiększając nawet 1000 krotność swojej wagi
-neutralizuje wolne rodniki
-chroni komórki przed stresem oksydacyjnym
-powoduje silna stymulacje komórkową


Wskazania do zabiegu z użyciem Idune:

-starzenie się skóry (Twarz / Szyja / Dekolt / Ręce)
-utrata kolorytu skóry


Jak wygląda zabieg?

-zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem Emla. Preparat podawany jest w postaci mikrodepozytów w wybrana okolice skóry. Po zabiegu skóra może  być delikatnie zaczerwieniona. Mogą pojawić się siniaki które ustępują w ciągu 10-14 dni.


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i karmienie piersią
-stan zapalny / opryszczka w miejscu podania preparatu
-choroby autoimmunologiczne
-choroba nowotworowa w fazie aktywnej


Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Terapia podtrzymująca: 1 zabieg co 6 miesięcy.
HYDROBALANS RESTYLANE / SKINBOOSTERS


Restylane reprezentuje nową rodzinę kwasu hialuronowego opartą na opatentowanej technologii NASHA (stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego).


Służy do:

-rewitalizacji, odmładzania, nawilżania skóry: twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.
-pobudza syntezę kolagenu
-w  przypadku skóry wiotkiej przywraca jej  elastyczność i gęstość
-utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry – hydrobalans
-powoduje efekt liftingu


Zabieg:

-preparat może być podawany u osób w każdym wieku, które pragną aby skóra miała naturalny i zdrowy wygląd. Do osiągnięcia optymalnego efektu potrzebne są 3 zabiegi wykonywana w odstępach 3-4 tygodni. Cykl można powtarzać po 6 miesiącach.
STRETCH CARE


StretchCare to produkt o wyjątkowo skutecznej formule który zawiera:
-kwas hialuronowy
-DMAE
-witaminę B5
-pierwiastki śladowe: Cu-Zn

Jaki efekt daje mezoterapia z użyciem StretchCare?

-efekt liftingu i naprężenia skóry - dzięki obecności DMAE
-poprawa jakości skóry - dzięki kwasowi hialuronowemu i jego właściwościom nawilżającym oraz odbudowującym komórki
-wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych skóry - pierwiastki śladowe oraz witamina B5 wspólnie wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry przeciwko wolnym rodnikom, co skutkuje młodszą i świeżej wyglądającą skórą
-zmniejszenie  efektu rozciągnięcia - DMAE wzmacnia poluzowane włókna kolagenowe, co zmniejsza szerokość uszkodzeń skóry oraz łagodzi efekt typowej dla nich pigmentacji
-twarz i ciało - dzięki efektowi wzmocnienia i tonizacji, StretchCare poprawia napięcie powierzchniowe skóry, szczególnie po zabiegu modelującym, liposukcji oraz przy opadaniu skóry w wyniku starzenia.

Rezultaty zabiegu.

Skóra jest lepiej napięta i wzmocniona. Rysy twarzy się wyostrzają, owal twarzy staje się idealnie wyrzeźbiony i wyrazisty. Skóra jest gładsza, lepiej napięta, wzmocniona i  "podniesiona". Twarz odzyskuje poprzednie napięcie i elastyczność. Efekty rozciągnięcia w znacznym stopniu zostają złagodzone, a pigmentacja zdecydowanie mniej wyraźna (rozjaśnienie skóry).

Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępie miesięcznym.


NICI PDO


Implantacja nici PDO w skórze to przełomowa, szybka i bezpieczna procedura medycznego modelowania i korygowania skóry. PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nici PDO pobudzają w tkankach produkcję kolagenu - który jest odpowiedzialny za napięcie i jędrność skóry, stymulują fibroblasty powodując pobudzenie syntezy elastyny - białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry oraz kwasu hialuronowego.Nici po wprowadzeniu podskórnym tworzą rusztowanie dla skóry podtrzymując ją i napinając. Ich dłuższa obecność powoduje powstanie mikrozwłóknień, które po wchłonięciu nici nadal w sposób naturalny podtrzymują skórę. Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.


Efekty zabiegu:

-lifting skóry
-poprawa jędrności i sprężystości skóry
-wygładzenie zmarszczek
-odmłodzenie skóry


Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciem nici PDO?

-zabieg jest dedykowany wszystkim osobom w wieku 30-65 lat z objawami wiotkiej skóry, którzy chcą poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki i poprawić jędrność skóry.


Twarz – wskazania do zabiegu:

-pionowe i poziome zmarszczki na czole
-lifting czoła, wiotka, miękka tkanka
-dolna powieka - wiotkość, zmarszczki
-policzki – opadająca, zwiotczała skóra
-nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy
-fałdy skóry na policzku
-pomarszczone policzki


Ciało – wskazania do zabiegu:

-fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
-ujędrnianie piersi
-zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach


Jak przebiega zabieg?

-po znieczuleniu miejscowym w określony obszar zabiegowy wprowadzamy sterylną, bardzo cienką igłę, na której umieszczona jest nic PDO. Procedura trwa od 5 do 50 minut i w żaden sposób nie upośledza normalnego funkcjonowania pacjenta/tki. Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić delikatne zaczerwienienie. Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.


Jak długo utrzymują się efekty?

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.


Czy mogą wystąpić skutki uboczne?

Po zabiegu z użyciem nici PDO zwykle występuje drobne zaczerwienienie skóry, które znikają w ciągu kilku godzin. Mogą pojawić się siniaki ustępujące w przeciągu 10-14 dni. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-choroba nowotworowa
-otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
-zaburzenia krzepliwości krwi
AQUASHINE


Aquashine jest preparatem do mezoterapii łączącym w sobie nieusieciowany kwas hialuronowy i kompleks peptydowy - którego celem jest nawilżenie i rozjaśnienie skóry. Efekty rozświetlenia skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu!


AQUASHINE w  składzie zawiera:

-nieusieciowany kwas hialuronowy
-kompleks peptydowy:
   -CG-TGP2
   -CG-Seperin
   -CG-Purilux
   -CG-Flatin
-14 witamin, 24aminokwasy, 8minerałów i koenzymów, 5 kwasów nukleinowych


Wskazania do zabiegu

-skóra odwodniona i pozbawiona blasku
-nierówny koloryt skóry
-utrata jędrności i napięcia skóry
-drobne zmarszczki


Przeciwwskazania do zabiegu

-ciąża i okres laktacji
-miejscowe stany zapalne/zakażenie skóry
-cukrzyca niewyrównana
-choroba nowotworowa
-alergie na stosowany preparat


Jak wygląda zabieg?

-zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (krem Emla). Preparat podajemy bardzo cienką igłą. Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia, które ustępują w ciągu 10-14 dni. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.

Zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 1 miesiąc.
PQ AGE PEELING


PQ AGE to peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywiający skórę i stymulujący ją do wewnętrznej odnowy. Daje podobne efekty co zabieg mezoterapii, skóra staje się młodsza i gładsza.


Wskazania do wykonania zabiegu:

-lifting skóry
-rewitalizacja skóry
-wygładzenie zmarszczek
-przebarwienia
-blizny potrądzikowe
-blizny pourazowe
-rozstępy


PQ AGE w składzie zawiera:

-34%  Kwas trójchlorooctowy - który widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny
-nadtlenek mocznika – który ma właściwości silnie rozjaśniające i nawilżające
-kwas kojowy – który jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy(melasma / chloasma), hamuje aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny. Znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających
-koenzym Q10 – zwany  eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie, wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki


Jak wygląda zabieg?

-zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, nie daje uczucia pieczenia. Skóra po zabiegu nie złuszcza się. Nakładany jest warstwowo 4-5 warstw.


Zalety peelingu

-bezpośrednio po zabiegu skóra jest nawilżona i napięta
-peeling  można wykonywać o każdej porze roku (nie jest fotouwrażliwiający) – również w lecie i nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej i suchej
-dużą zaleta tego peelingu jest brak złuszczenia, dzięki czemu łatwiej jest wrócić do codziennych czynności.

Zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co tydzień.
KOREKCJA BRÓDKI NIECHIRURGICZNA


Bródka stanowi ważną część twarzy gdyż jej wygląd i kształt odpowiadają za zachowanie proporcji twarzy. W przypadku bródki brukowanej lub cofniętej istnieje możliwość jej korekty niechirurgicznej.
 
1. COFNIĘTA BRÓDKA – korekta kwasem hialuronowym
Cofnięta bródka może być źródłem wielu kompleksów i zaburzać profil twarzy. Korekcja bródki przy użyciu kwasu hialuronowego pozwoli bródce przywrócić pożądany kształt i  harmonię.


Jak wygląda zabieg?

-w okolice bródki podaje się preparat kwasu hialuronowego. Zabieg jest krótki. Skórę znieczula się miejscowo kremem Emla.


2. BRÓDKA BRUKOWANA – korekta botoxem
W przypadku bródki brukowanej (o nierównej powierzchni, związanej z nadczynnością mięśnia bródkowego) bezcenny jest zabieg z użyciem BOTOXU. Podanie BOTOXU pozwala bródce się nieco zrelaksować, przez co wyrównują się nierówności powstałe na brodzie.

Jak wygląda zabieg?
-zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Jest niebolesny. Polega na podaniu w odpowiednie punkty na brodzie toxyny botulinowej. Pierwszy efekt pojawia się po 2-3 dniach. Pełny efekt uzyskuje się po 2 tygodniach.
KOREKCJA NOSA NIECHIRURGICZNA


1. KWAS HIALURONOWY
Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji nosa dla osób które nie chcą się poddać operacji chirurgicznej narażając się na proces gojenia i rekonwalescencji. Przy użyciu kwasu hialuronowego możemy zniwelować garby nosa, podnieść grzbiet i czubek nosa.


Jak wygląda zabieg?

-zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny.


Wskazania do zabiegu:

-korekcja garbów nosa, opadających wierzchołków nosa
-podniesienie grzbietu nosa
-podniesienie czubka nosa

Postępowanie po zabiegu:

-po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony. Mogą wrócić do codziennych aktywności i nałożyć makijaż.


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-choroby autoimmunologiczne
-zmiany zapalne w obrębie skóry, skłonność do tworzenia się blizn2. BOTOX
Przy użyciu BOTOXU jesteśmy w stanie skorygować spiczasty nos („ostry” nos) oraz uśmiech dziąsłowy. Zabieg jest krótki, nie wymaga znieczulenia.

Przeciwwskazania do zabiegu:

-choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
-stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni
-miejscowe infekcje skóry
-ciąża i okres laktacji

Kiedy pojawi się efekt zabiegu?

-efekty zabiegu występują o 2-3 dniach po zabiegu. Pełny efekt zabiegu osiąga się po 2 tygodniach od zabiegu.
Efekty zabiegu utrzymują się 5-8 miesięcy
KOREKCJA PŁATKA UCHA KWASEM HIALURONOWYM


Skóra płatka ucha podobnie jak skóra na ciele również ulega procesowi starzenia. Płatek ucha staje się wiotki, traci jędrność, pojawiają się zmarszczki. Istnieje szybka i bezpieczna metoda przywracanie jego jędrności przy zastosowaniu kwasu hialuronowego. Zabieg jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowy.
Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-alergia na kwas hialuronowy
-choroby autoimmunologiczne
-stany zapalne w miejscu podania preparatu
-choroby nowotworowe w trakcie leczenia
LIPOLIZA „CHOMIKÓW”, PODBRÓDKA


Lipoliza jest nowoczesną nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz. Pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy i w innych rejonach ciała.


Wskazania do zabiegu:

-likwidacja „chomików”
-likwidacja podbródka


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ostre choroby nerek i wątroby
-cukrzyca
-choroby tarczycy
-choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
-ciąża i okres laktacji
-przeciwwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy, ostre infekcje, znaczna otyłość (BMI>30), nadwrażliwość na jeden ze składników.


Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od kilku czynników – tolerancji Pacjenta, ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań po zabiegu. Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami ok. 8 tygodni.


Kiedy pojawią się efekty zabiegu?

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację cellulitu. Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Podyktowane jest to tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu.
DERMAHEAL SB


Dermaheal SB to innowacyjny koktajl do mezoterapii o działaniu rozjaśniającym i wygładzającym. Poprawia kondycję skóry oraz hamuje syntezę melaniny- substancji odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

Dermaheal SB w składzie zawiera:
-biomimetryczny kompleks peptydowy
-kwas askorbinowy
-arbutyne, które wyrównają koloryt, redukują przebarwienia oraz poprawiają jakość skóry.


Wskazania do zabiegu:

-nadmierna pigmentacja skóry
-miejscowe plamy starcze
-zmiany posłoneczne i pozapalne
-melasma / chloasma
-piegi


Jak wygląda zabieg?

-preparat podawany jest drogą mezoterapii dokładnie w okolicy zmian pigmentacyjnych, aby bezpośrednio dotrzeć do miejsca dotkniętego problemem. Zabieg wykonywany jest w nieczuleniu miejscowym (krem Emla).
Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. Terapia ustalana jest indywidualnie, w zależności od nasilenia zmian.
KOREKTA KSZTAŁTU ŻUCHWY


Linia żuchwy stanowi ważny fundament twarzy a jej kształt wpływa na atrakcyjność i proporcje twarzy. Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów przeznaczonych specjalnie do korekty okolicy żuchwy, zaliczamy do nich:
-lifting z użyciem nici 4D
-ostrzykiwanie kwasem hialuronowym lub toksyna botulinową (BOTOXEM)
 

Propozycje zabiegu w zależności od problemu okolicy żuchwy:

-korekta z użyciem kwasu hialuronowego – zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w odpowiednie punkty w okolicach żuchwy celem podkreślenia kąta żuchwy. Zabieg jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
-lifting z użyciem nici 4D – zastosowanie nici 4D pozwala przywrócić prawidłowy kształt żuchwy i zniwelować tzw. „chomiczki”. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest niebolesny.
-ostrzykiwanie BOTOXEM – w przypadku nadmiernie zarysowanego mięśnia żwacza, pozwoli osłabić mięsień dzięki czemu twarz przybiera bardziej owalny kształt. Zabieg jest bezpieczny i niebolesny. Osłabienie mięśnia nie powoduje zaburzeń mowy lub żucia.
-ostrzykiwanie BOTOXEM - w przypadku nadmiernie napiętego mięśnia szerokiego szyi pozwoli go zrelaksować i przywrócić harmonię twarzy.
BOTOX


Botox jest  preparatem oczyszczonej toksyny botulinowej typu A stosowanej w medycynie od wielu lat, początkowo w okulistyce do leczenia zeza i skurczu powiek, a później w neurologii celem korekcji połowicznego skurczu twarzy oraz w bólach głowy  (w szczególności migrenowych). Mechanizm działania leku opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry, zapobiega skurczowi tych mięśni, marszczeniu i fałdowaniu skóry. Toksyna botulinowa działa jedynie w miejsce w które została podana, pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.


Jak wygląda zabieg?

-toksyna botulinowa wstrzykiwana jest przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.  Preparat wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko, zaledwie 10-15 minut. Nie potrzebne znieczulenie. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.


Kiedy spodziewać się efektu BOTOX-u?

-efekt zabiegu widoczny jest po 2-3 dniach, pełny efekt uzyskuje się ok. 10-14 dniach.


Jak długo utrzymuje się efekt?

-efekt zabiegu  utrzymuje się  5-8  miesięcy, a okres ten może różnić się w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach preparatem na bazie toksyny botulinowej rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.


Toksyna botulinowa jest szczególnie skuteczna do usuwania zmarszczek w górnej części twarzy, czyli:

-poziome zmarszczki czoła -  górne piętro czoła
-zmarszczki między brwiami – „lwia zmarszczka"
-okolica oka - „kurze łapki”
-uniesienie brwi
-upadające kąciki ust
-zmarszczki palacza
-zmarszczki okolicy nosa („bunny nose”)
-zmarszczki pod okiem
-kamienista broda
-uniesienie czubka nosa
-bruksizm
-napięta pasma mięśnia szerokiego szyi
-zmarszczki na szyi
-nadpotliwość
-uśmiech „dziąsłowy”
-spiczasty nos


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-miastenia gravis
-zespół Lamberta- Eatona
-alergia na albuminę ludzką


Postępowanie po zabiegu:

Aby zmniejszyć do minimum ryzyko rozprzestrzeniania się BOTOX-u przez 4 godziny po zabiegu należy unikać: masowania i pocierania miejsc w które podano BOTOX, znacznego schylania głowy  (np. jak przy zawiązywaniu butów czy myciu głowy), kładzenia się i skakania. Do 48 godzin po zabiegu BOTOX-em nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny a do 24 godzin lot samolotem. Nie należy też narażać sie na wahania termiczne otoczenia - szczególnie przez pierwsze 48h . Do  1 tygodnia rezygnujemy z: sauny, łaźni parowych, solarium czy z komór zimna. Unikamy dłuższego przebywania w temperaturze poniżej 0 st. C oraz nie opalamy się, ponieważ może to spowodować dezaktywację preparatu lub osłabić jego działanie, a tym samym zmniejszyć efekt zabiegu. Wskazana jest natomiast praca mięśni w tych okolicach, aby zwiększyć wychwyt BOTOX-u. Po zabiegu może wystąpić ból głowy- w takim przypadku można zażyć leki p/bólowe dostępne bez recepty np. Ibuprom, Pyralgina, Paracetamol co 4-6 godzin. Ból głowy może się utrzymywać 1-2 dni. Objawy uboczne występujące w wyniku zastosowania BOTOX-u są znikome i w przypadku prawidłowego użycia sporadyczne. Zawsze są one przejściowe.
MEZOTERAPIA KOLAGENEM LINERASE


LINERASE jest to wyłączna procedura medyczna wykonywana przez lekarza. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej minioną sprężystość i naturalny blask.
LINERASE jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem do podawania śródskórnego zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Procedura zabiegu  jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.


Linerase - jak to działa?

LINERASE to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, najnowsze narzędzie w rękach lekarzy medycyny estetycznej, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia ta jest przełomowa w walce z oznakami starzenia. Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra może stać się młodsza nawet o 5 lat!


Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

-LINERASE można stosować profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry. Doskonale sprawdza się w redukcji rozstępów, leczeniu blizn zanikowych i potrądzikowych.  


Wskazania do zabiegu:

-wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni- ale również całego ciała
-regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
-poprawa elastyczności i sprężystości skóry
-zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
-leczenie blizn zanikowych, rozstępów


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża, okres karmienia piersią
-choroby autoimmunologiczne
-cukrzyca
-tendencje do powstawania bliznowców
-aktywne zakażenia okolicy zabiegu
-choroba nowotworowa


Postępowanie po zabiegu:

Całkowita terapia składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Zalecane są 4 zabiegi w odstępie 2 tygodniowym dla uzyskanie pełnego efektu terapii. Po tym czasie wyraźnie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy. Atelokolagen LINERASE zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego własnego kolagenu.
Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach, mogą jednak utrzymać się do 7 dni. Po tym czasie ustępują samoistnie.
Do 14 dni po zabiegu nie wykonuje się peelingowi medycznych i zabiegów laserowych
AUTOLOGIC CREAM


Autologic krem jest wskazany do regeneracji i odbudowy skóry, łagodzenia podrażnień i mikrourazów, głębokiego nawilżenia, codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej, redukcji wiotkości, przywrócenia jędrności i elastyczności oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek.


Skład kremu:

-magnolSi - roślinne komórki macierzyste przywracają funkcje i zdolności komórek macierzystych skóry do proliferacji i różnicowania się oraz chronią je przed stresem i szkodliwym działaniem czynników środowiska, dzięki czemu skóra lepiej się regeneruje, goi, jest mniej wrażliwa i wolniej się starzeje
-hyaCare® Filler CL - małocząsteczkowy, usieciowany kwas hialuronowy posiada unikalne własności super absorbujące wodę oraz zwiększoną odporność na rozkład enzymatyczny, w wyniku czego doskonale wypełnia zmarszczki oraz długotrwale nawilża skórę
-collasol M - trzeciorzędowy, aktywny biologicznie, rozpuszczalny w wodzie kolagen morski posiada właściwości silnie nawilżające, liftingujące, regenerujące, spłycające zmarszczki, ponadto sprzyja wygładzaniu blizn oraz redukcji przebarwień
-cremol HIG - fosfolipidy i ceramidy odbudowują zniszczoną barierę lipidową skóry. W ten sposób przywrócona zostaje równowaga w jej składzie, przy jednoczesnej redukcji TEWL i zwiększeniu nawilżenia. Przeprowadzono wiele badań potwierdzających skuteczność ceramidów w kombinacji z lipidami w odbudowie bariery ochronnej skóry
-acqua biominTM – biodostępny kompleks mineralno-białkowy (wapń, krzem, magnez, miedź, cynk) uczestniczy w wielu reakcjach biochemicznych w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odgrywa istotną rolę w procesie regeneracji skóry, produkcji elastyny oraz kolagenu, przyspiesza gojenie. Nawilża i ujędrnia skórę
-sweet almond oil – olej ze słodkich migdałów dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych wykazuje silną zdolność zmiękczania naskórka i wzmacniania lipidowej bariery ochronnej skóry. Wysoka zawartość fitosteroli, lecytyny witaminy A, B1, B2, B6, E działa odżywczo, usprawnia odnowę komórkową, poprawia ukrwienie skóry, zapewnia wytworzenie stabilnego filmu ochronnego, wygładza i zmniejsza cienkie linie i zmarszczki wokół oczu, wyrównuje koloryt. Działa łagodząco i uspokajająco, stanowi efektywny środek w przypadku cery podrażnionej, swędzącej, z elementami zapalnymi
-folic acid – kwas foliowy bierze udział w metabolizmie węglowodanów i aminokwasów oraz odgrywa ważną role w metabolizmie DNA i RNA. Przyspiesza proces regeneracji i naprawy naskórka uszkodzonego poprzez działanie czynników środowiskowych
-trokserutyna – substancja pochodzenia roślinnego należąca do grupy bioflawonoidów. Zmniejsza przepuszczalność oraz poprawia elastyczność drobnych naczyń krwionośnych. Neutralizuje wolne rodniki, działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Zmniejsza skłonność płytek krwi do agregacji, usprawnia mikrokrążenie oraz chroni śródbłonek naczyń przed uszkodzeniami.
-osocze bogatopłytkowe- uzyskane z Twojej krwi! Osocze zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji i odnowy. Osocze dodawanej jest do kremu.


Zastosowanie:

Zaleca się używanie kremu 2x dziennie na okolice twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Krem musi być przechowywany w lodówce.  
Krem można stosować pod makijaż.
Autologic Cream to Twój indywidualny i spersonalizowany krem!
Wspaniałe uzupełnienie pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej, w szczególności mezoterapii osoczem bogatopłytkowym!
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści