Radiofrekwencja mikroigłowa Termolifting Twarzy Brzucha Opinie - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Radiofrekwencja mikroigłowa Termolifting Twarzy Brzucha Opinie

 
 
®
 


 
Termolifting skóry
 

 
Radiofrekwencja mikroigłowa, termolifting
 
 
 
 
 
 
Radiofrekwencja mikroigłowa, termolifting, jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn (szczególnie blizn po trądziku), usuwania rozstępów oraz przebarwień.
 
 
 
 
 
Na czym polega zabieg termoliftingu
 
 
 
 
 
Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.
 
 
 
 
 
Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?
 
 
 
 
 
Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania (dermapen) . Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.
 
 
Mikronakłuwanie to z kolei działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno.
 
Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala dokładnie określić zakres zabiegu poprzez nakłucie skóry na pożądaną głębokość, nawet do 3,5 mm. Działa przy tym skuteczniej niż klasyczne lasery, które sięgają nie głębiej, niż 1,7 mm. W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek.
 
To, jak głęboko, jak długo i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą 45-60 stopni. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji, z kolei wyższa – doprowadzi do zwęglenia tkanek.
 
 W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana. Przeciwnie do klasycznych laserów, w których promieniowanie – emitowane na zewnątrz skóry – przechodząc przez kolejne warstwy skóry ulega osłabieniu, przez co tkanka nie jest nagrzewana równomiernie.
 
 
 
 
Podstawowe informacje
 
 
 
 
 
Zabieg jest całkowicie niebolesny bolesny a nawet przyjemny, odczuwa się ciepło. Zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem.
 
Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Po zabiegu na powierzchnię skóry podaje się serum rewitalizujące, przyspieszające odbudowę tkanek.
 
 
 


 
 
 
Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej, termoliftingu:
 
 
 
 
 


 
·         lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha – likwidacja wiotkiej skóry
·         redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach
·         wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży
·         usuwanie blizn po trądziku
·         redukcja i spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach
·         odmłodzenie skóry rąk oraz stóp
·         likwidacja cellulitu
·         modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków i nóg
·         ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu
·         leczenie nadmiernego pocenie się
·         usuwanie przebarwień
·         cienie pod oczami
·         opadające powieki
 
 
 
 
 
 
Termolifting - na czym polega zabieg?
 
 
 
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest za pomocą głowicy wyposażonej w 49 mikroigieł oraz zdolnej do emisji promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg polega na wprowadzeniu mikroigieł na pożądaną głębokość skóry (od 0,5 do 3,5 mm), a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy. Energia promieniowania penetruje w głąb skóry, nagrzewając tkanki. Dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry, co stymuluje proces regeneracji i powstawania nowej, młodej tkanki o prawidłowej budowie.
 
 
 
 
 
 
Termolifting - efekty
 
 
 
 
 
 
Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Na skutek obkurczenia włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać kolejne kilka tygodni, podczas których w skórze zachodzi proces tworzenia nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania jego włókien oraz powstawania pomiędzy nimi nowych połączeń. Dzięki temu skóra staje się napięta i sprężysta, zmarszczki zostają wygładzone, blizny są mniej widoczne a rozstępy zanikają.
 
 
 
 
 
Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?
 
 
 
 
 
Zalety opisywanej metody to mała inwazyjność, duża skuteczność, małe ryzyko powikłań oraz krótki czas rekonwalescencji. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można wykonywać przez cały rok. Daje to opisywanej metodzie przewagę nad zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, które wykonuje się tylko w okresie od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne promieniowanie słoneczne w porze letniej.
 
 W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, zabieg nie powoduje wysięku krwi, złuszczania oraz zmiany kolorytu skóry. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku dni.
 

 
 
 
Termolifting - przeciwwskazania
 
 
 
 
 
 
Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej obejmują ciążę, zaburzenia gojenia (w tym skłonność do powstawania blizn przerostowych) oraz aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze). Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku osób posiadających metalowe implanty oraz z wszczepionym rozrusznikiem serca.
 
 
 


 
 
Najbardziej spektakularne rezultaty widoczne są u osób między 30. a 55. rokiem życia, co związane jest z lepszą odpowiedzią skóry na bodźce stymulujące u pacjentów w tej grupie wiekowej. U osób starszych, można osiągnąć równie dobre efekty, zwłaszcza, gdy stosuje się zabiegi o zwiększonej intensywności.
 
  
 
W miejscu zniszczenia powstaje całkiem nowa, młoda tkanka, która posiada prawidłową budowę. W następstwie tych wszystkich procesów, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, zwiększa się jej gęstość i napięcie, poprawie ulega też jej kondycja oraz koloryt. Wygładzeniu ulegają zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, dekoltu oraz szyi. Policzki i podbródek są bardziej napięte i lekko się unoszą, poprawiają się również kontury twarzy.
 
 
 
 
 
 
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści