Terapia Przebarwień Przebarwienia na Twarzy opinie cennik tanio - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Terapia Przebarwień Przebarwienia na Twarzy opinie cennik tanio

ZABIEGI
WYKŁADOWCA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ŚLĄSK
lekarz medycyny estetycznej
botoks śląsk
botox katowice
gabinet medycyny estetycznej
zabiegi estetyczne
MEDYCYNA ESTETYCZNA GŁUCHOŁAZY
korekcja nosa
GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ RYBNIK
GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ŚLĄSK
REDUKCJA ZMARSZCZEK KATOWICE
GABINET ESTETYCZNY OPOLSKIE
LIFTING TWARZY ŚLĄSK
ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ KĘDZIERZYN KOŹLE
MEDYCYNA ESTETYCZNA OPOLE
GINEKOLOGIA ESTETYCZNA AGNIESZKA LEDNIOWSKA
Jak pozbyć się skutecznie przebarwień na skórze
 


 
 


 
Redukcja, likwidacja przebarwień skóry
 
 
 
 


 
Przebarwienia mogą negatywnie wpłynąć na samopoczucie osób które je mają, w szczególności gdy występują one w miejscach widocznych np. twarz. Za powstanie przebarwień odpowiedzialne są geny, nadmierne opalanie się oraz niektóre leki.  Ciemne plamy pojawiają się najczęściej na twarzy, dłoniach i innych odsłoniętych częściach ciała. Są skutkiem nadmiernej produkcji melaniny przez komórki skóry.

 


 


 


 
Rodzaje przebarwień:
 
 
 
 


 
·         plamy pigmentacje –powstające na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, występują na skórze twarzy, dłoniach i innych odsłoniętych częściach ciała

 
·         melasma / chloasma (ostuda) –powstają pod wpływem hormonów,  pojawiają się w trakcie ciąży oraz stosowania  doustnej tabletki antykoncepcyjnej, są dość duże, mają nieregularny kształt, występują najczęściej na twarzy

 
·         przebarwienia pozapalne –powstają gdy skóra się goi po uszkodzeniu czy urazie i jest eksponowana na słońce

 
·         piegi
 


 
Redukcja przebarwień, usuwanie przebarwień to zabieg bardzo często wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej.
 
Przebarwienia skóry są to widoczne gołym okiem, plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je  skóry zdrowej. Przebarwienia bardzo często powstają pod wpływem światła słonecznego i są efektem nagromadzeniem melaniny – naturalnego barwnika skóry nadmiernie produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe.
 
Zdarza się, ze jednak niewielka plamka na skórze jest efektem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale także wytwarzających go komórek – melanocytów.
Przebarwienie mogą być zlokalizowane w rożnych okolicach: na czole, policzkach, nosie, dłoniach i dekolcie, na dłoniach. Bywa że dochodzi do przebarwień w formie pasów w środkowej części twarzy. Dotyczą ponad 30% kobiet po trzydziestym roku życia i nawet 90% po pięćdziesiątym.
 
 
 
 
Redukcja przebarwień – metody
 
peelingi chemiczne
 
laser frakcyjny
 
laser Q-switched
 
dermapen
 
 
 
 
 
Jak się pozbyć przebarwień?
 
Przebarwienia są to wyraźnie widoczne punkty na skórze, które swym wyglądem znacznie odbiegają od reszty skóry. Mogą mieć postać białych lub bardzo ciemnych plam, lub piegów. Zmiany w postaci piegów najczęściej występują u osób, które w swoim życiu przesadziły z ekspozycją skóry na promienie słoneczne oraz u tych, które posiadają je od urodzenia.
 
Inne przebarwienia są zazwyczaj pozostałością po leczeniu dermatologicznym, niedoczynności tarczycy lub chorób wątroby. Równie często pojawiają się u osób z zaburzoną gospodarką hormonalną lub u tych, które przyjmowały specjalistyczne leki światłouczulające i wystawiały skórę na oddziaływanie promieni słonecznych.
 
 
 
 
Redukcja przebarwień – sposoby
 
Przebarwienia mają różną postać, ale większość z nich jest trudna do zakamuflowania nawet pod ciężkim makijażem. Przebarwienia są to najczęściej skupiska melaniny w naskórku, w związku z tym można je poddać leczeniu. Pomocna tutaj będzie medycyna estetyczna.
 
Peelingi chemiczne oraz laser frakcyjny to jedne z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych metod redukcji przebarwień.
 
 
 
 
Redukcja przebarwień – peelingi chemiczne
 
Skutecznym zabiegiem w walce z przebarwieniami są peelingi chemiczne. Kwasy takie jak:
 
trójchlorooctowy – działa silnie złuszczająco,
 
mlekowy – działa wybielająco poprzez hamowanie procesu melanogenezy,
 
kojowy – jest inhibitorem tyrozynazy biorącej udział w tworzeniu melaniny,
 
peelingi efektywnie rozjaśniają przebarwienia posłoneczne, pozapalne, melasmy, zmiany barwnikowe zarówno te powierzchniowe jak i te naskórkowe.
 
Dzięki peelingom chemicznym złożonym z kompleksów kilku kwasów o różnym mechanizmie działania ich możliwości niwelowania przebarwień są bardzo skuteczne i całkowicie bezbolesne.
 
Do całkowitego pozbycia się przebarwień wystarczy od 1 do 5 zabiegów, które są całkowicie bezbolesne. Wymagają jedynie ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym.
 
 
 
Usuwanie przebarwień kwasami jest bardzo skuteczne i bezpieczne.
 
 
 
 
Usuwanie przebarwień laserem frakcyjnym
 
Przebarwienia można usunąć przy pomocy nowoczesnego urządzenia, jakim jest laser frakcyjny. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia miejscowe leczenie bez konieczności poddawania zabiegowi całej skóry. Podczas leczenia przebarwień tym laserem nie dochodzi do powstania ran, które w przypadku innych laserów powstają w miejscach poddawanych zabiegowi. Leczenie tą metodą postępuje bardzo szybko, a pacjent w krótkim czasie od zabiegu może powrócić do zwykłego funkcjonowania.
 
 
 
 
Mezoterapia a usuwanie przebarwień
 
Mezoterapia jest doskonałym wyborem w walce z trudnymi do usunięcia przebarwieniami występującymi zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała. Zabieg mezoterapii oddziałuje nie tylko na ilość melanocytów, ale również na proces produkcji melaniny zachodzący w skórze. Dzięki temu uzyskujemy szybkie i długotrwałe efekty.
 
Lekarz wstrzykuje pod skórę odpowiedni koktajl substancji rozjaśniających, które stymulują organizm do odbudowy skóry. Zabiegi mezoterapii można wzbogacić o peelingi chemiczne lub stosowanie specjalistycznych kosmetyków w celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów. Tutaj bardzo dobre efekty przynosi dermapen
 
 
 
 
Dodatkowe sposoby usuwania przebarwień
 
Podczas leczenia przebarwień mezoterapią lub laserem frakcyjnym można zdecydować się na zakup dodatkowych kosmetyków, które wspomogą proces leczenia i przyspieszą go. Najlepiej do tego celu wybrać kosmetyki zawierające w swym składzie takie substancje jak: kwas kojowy, arbutyna. blokujący produkcję melaniny hydrochinon, kwas azelainowy, witaminę C.
 
Są to substancje rozjaśniające i zapobiegające powstawaniu nowych zmian barwnikowych. Stosowanie ich należy skonsultować z lekarzem przeprowadzającym zabieg, który oceni czy dany kosmetyk można stosować równocześnie z leczeniem, czy po jego zakończeniu. Może również przepisać preparat na receptę zawierający tretinoinę. Takie kompleksowe podejście do kwestii leczenia przebarwień daje szybkie i zadowalające efekty.
 

 
Medycyna estetyczna - zabiegi pozwalające skutecznie pozbyć się przebarwień
 
 
 
 
COSMELAN / DERMAMELAN
 
 
 
 


 
Terapia Cosmelanem / Dermamelan umożliwia pozbycie się przebarwień takich jak –melasma / chloasma oraz przebarwień posłonecznych.
 


 


 
Mezoterapia Dermaheal SB usuwa przebarwienia takie jak:
 


 
·         miejscowe plamy starcze
 
·         zmiany posłoneczne
 
·         zmiany pozapalne
 
·         melasę / chloasmę
 
·         piegi
 
·         nadmierną pigmentację skóry
 


 


 
Zabieg Aquashine BR poza wyrównaniem kolorytu ujędrnia skórę i ją nawilża. Peeling PQ AGE jest skuteczny w rozjaśnianiu skóry, plamach pigmentacyjnych oraz ostudzie (melasie).
 
Cosmelan / Dermamelan jest  preparatem nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień. Zabieg jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta. Wskazaniem do stosowania Cosmelanu są plamy o podłożu hormonalnym - melasma, chloasma.
 


 


 
Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu jest 2 etapowa:
 


 
-pierwszy etap wykonuje się w gabinecie – skórę odtłuszcza się, nakłada się maskę w kolorze make-up’u
 
-pacjent z nałożoną maską udaje się do domu, zmywa wodą po 3-7 godzinach, następnie stosuje się krem Cosmelan 2 przez kilka miesięcy po zabiegu.
 


 


 
Przy ciemnej skórze –fototyp IV i V plamy znikają po 8-10 dniach . U osób z fototypem I, II, III plamy znikają między 8-21 dniem. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwane przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ preparat nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji lecz ją przerywa.
 
U osób z wrażliwa cerą podczas 2 pierwszych dni kuracji może pojawić się silne zaczerwienienie skóry i pieczenie.
 


 


 


 
DERMAHEAL SB
 
 
 
 


 
Dermaheal SB to innowacyjny koktajl do mezoterapii o działaniu rozjaśniającym i wygładzającym. Poprawia kondycję skóry oraz hamuje syntezę melaniny- substancji odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

 
 
Dermaheal SB w składzie zawiera:
 
-biomimetryczny kompleks peptydowy
 
-kwas askorbinowy
 
-arbutyne, które wyrównają koloryt, redukują przebarwienia oraz poprawiają jakość skóry.
 


 


 
Wskazania do zabiegu:
 
-nadmierna pigmentacja skóry
 
-miejscowe plamy starcze
 
-zmiany posłoneczne i pozapalne
 
-melasma / chloasma
 
-piegi
 


 


 
Jak wygląda zabieg?
 
Preparat podawany jest drogą mezoterapii dokładnie w okolicy zmian pigmentacyjnych, aby bezpośrednio dotrzeć do miejsca dotkniętego problemem. Zabieg wykonywany jest w nieczuleniu miejscowym (krem Emla).

 
Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. Terapia ustalana jest indywidualnie, w zależności od nasilenia zmian.
 


 


 


 
AQUASHINE
 
 
 
 


 
Aquashine jest preparatem do mezoterapii łączącym w sobie nieusieciowany kwas hialuronowy i kompleks peptydowy - którego celem jest nawilżenie i rozjaśnienie skóry. Efekty rozświetlenia skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu!
 
 
AQUASHINE w  składzie zawiera:
 
-nieusieciowany kwas hialuronowy
 
-kompleks peptydowy:
 
-CG-TGP2
 
-CG-Seperin
 
-CG-Purilux
 
-CG-Flatin
 
-14 witamin, 24aminokwasy, 8minerałów i koenzymów, 5 kwasów nukleinowych
 


 


 
Wskazania do zabiegu
 
-skóra odwodniona i pozbawiona blasku
 
-nierówny koloryt skóry
 
-utrata jędrności i napięcia skóry
 
-drobne zmarszczki
 


 


 
Przeciwwskazania do zabiegu
 
-ciąża i okres laktacji
 
-miejscowe stany zapalne/zakażenie skóry
 
-cukrzyca niewyrównana
 
-choroba nowotworowa
 
-alergie na stosowany preparat
 


 


 
Jak wygląda zabieg?
 
Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym ( krem Emla). Preparat podajemy bardzo cienką igłą. Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia, które ustępują w ciągu 10-14 dni. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.
 


 
Zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 1 miesiąc.

 


 


 


 
PQ AGE PEELING
 
 
 
 


 
PQ AGE to peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywiający skórę i stymulujący ją do wewnętrznej odnowy. Daje podobne efekty co zabieg mezoterapii, skóra staje się młodsza i gładsza.
 


 


 
Wskazania do wykonania zabiegu:
 
-lifting skóry
 
-rewitalizacja skóry
 
-wygładzenie zmarszczek
 
-przebarwienia
 
-blizny potrądzikowe
 
-blizny pourazowe
 
-rozstępy
 


 


 
PQ AGE w składzie zawiera:
 
-34%  Kwas trójchlorooctowy - który widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny
 
-nadtlenek mocznika – który ma właściwości silnie rozjaśniające i nawilżające
 
-kwas kojowy – który jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy(melasma / chloasma), hamuje aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny. Znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających
 
-koenzym Q10 – zwany  eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie, wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki
 


 


 
Jak wygląda zabieg?
 
Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, nie daje uczucia pieczenia. Skóra po zabiegu nie złuszcza się. Nakładany jest warstwowo 4-5 warstw.
 


 


 
Zalety peelingu
 
-bezpośrednio po zabiegu skóra jest nawilżona i napięta
 
-peeling  można wykonywać o każdej porze roku (nie jest fotouwrażliwiający) – również w lecie i nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej i suchej
 
-dużą zaleta tego peelingu jest brak złuszczenia, dzięki czemu łatwiej jest wrócić do codziennych czynności.
 


 
Zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co tydzień.
 
 
 
 
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści