Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

Przejdź do treści
 

Suche usta


Suche usta. Gdzie i u kogo poleconego można tanio i bezpiecznie a zarazem skutecznie wykonać zabieg – Klinika, Gabinet {Katowice Śląsk Kędzierzyn Koźle Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Biała Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Tychy Olkusz}? Efekty a koszt? Opinie, cennik, forum, blog.
 
 
 

Co to są suche usta?

Suche, pomarszczone usta są problemem prawie każdej kobiety, w szczególności po zimie. Bardzo popularne szminki matowe czy makijaż permanentny bardzo przesuszają skórę ust. Stosowane kremy, błyszczyki, balsamy do ust nie radzą sobie skutecznie z tym problemem.
Dzięki krótkiemu zbiegowi z użyciem kwasu hialuronowego istnieje możliwość przywrócenia odpowiedniego poziomu nawilżenia ust, podkreślenia czerwieni wargowej bez efektu powiększenia ust.
 
 
 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg

Zabieg dedykowany jest Panią, które nie chcą mieć powiększonych ust ale chcą przywrócić im ładny wygląd, nawilżyć je.
Jędrne usta pozbawione zmarszczek są pożądane przez kobiety. Gładka skóra bez bruzd i przebarwień jest dla nas synonimem zdrowia i młodości. Dlatego tak wiele pań decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej i wykonanie zabiegów rewitalizujących na usta i ich okolice.
 
 
 
Co przyspiesza powstawanie zmarszczek wokół ust?
Na stan skóry wokół ust ma wpływ wiele czynników. Do tych zewnętrznych zaliczyć możemy między innymi to, w jaki sposób żyjemy i jak się odżywiamy. Na stan zdrowia, skóry i włosów ma bardzo pozytywny wpływ zdrowa, zbilansowana dieta. I odwrotnie – skórze szkodzi palenie, odwodnienie, niezdrowe jedzenie. Ujędrnieniu skóry sprzyja ruch, więc jego brak, statyczny tryb życia powoduje szybsze jej starzenie się. By cieszyć się brakiem zmarszczek, powinniśmy unikać stresów, wszelkich używek, wahań hormonów i wagi. Wpływ na stan naszej skóry mają również geny oraz stosowana przez nas pielęgnacja (lub jej brak) skóry.
 

 
  

Jakie problemy ze skórą dotyczą ust i ich okolic?

 
Utrata nawilżenia ust
Z wiekiem jędrność traci nie tylko skóra, ale również same usta. Czerwień wargowa staje się bledsza, zmniejsza się poziom nawilżenia, a co za tym idzie same usta nie są już tak pełne i gładkie jak wcześniej. Stosowanie pomadek ochronnych czy balsamów nawilżających w przypadku starzenia się ust nie odniesie oczekiwanych skutków. Możemy jednak zwiększyć nawilżenie ust i przywrócić im pełny kształt dzięki zabiegowi nawilżania ust kwasem hialuronowym .
 
Pogorszenie się konturu ust
Innym problemem, jaki może towarzyszyć starzeniu się skóry wokół ust, jest zatarcie się ich konturu. Odpowiedzialne są za to niewielkie zmarszczki przecinające zarys ust oraz zmiany kształtu zachodzące pod wpływem ubytków wody i tłuszczu. Rozwiązaniem tego problemu jest konturowanie ust kwasem hialuronowym.
 
Zbyt małe i wąskie usta
Małe, wąskie usta mogą być cechą charakterystyczną naszej urody lub też pojawić się później, w trakcie naszego życia. Niezależnie od przyczyn i czasu pojawienia się problemu, nowoczesna medycyna znalazła na nie rozwiązanie. Wystarczy niewielka porcja kwasu hialuronowego, by nasze usta odzyskały jędrność i zyskały pełniejszy kształt .
 
Bruzdy marionetkowe
Zmarszczki marionetkowe to bruzdy w okolicach ust i brody. Powstają na skutek naturalnego procesu starzenia się skóry oraz ruchów mimicznych twarzy. Nie da się im zapobiec, ale można skutecznie sobie z nimi radzić. Zmarszczki marionetkowe  usunie wstrzyknięty kwas hialuronowy. Jest to skuteczny zabieg regenerujący skórę oraz ją ujędrniający. Skóra wokół ust przestaje być wiotka, a staje się pełna i elastyczna.
 
Opadające kąciki ust
Opadające kąciki ust  to najczęstszy objaw starzejącej się skóry. Na skutek działania procesów odwodnienia, utraty kolagenu i włókien elastynowych twarz w okolicy ust zyskuje kształt odwróconego trójkąta. Tłuszcz z policzków przemieszcza się do żuchwy, co powoduje opadanie kącików ust. Defekt można usunąć, wykorzystując kwas hialuronowy.
 
 
 

Jak wygładzić skórę wokół ust kwasem hialuronowym?

By usunąć zmarszczki tworzące się wokół ust, możemy sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Jeśli jednak zmarszczki są już widoczne bez ruchów mięśni, konieczne będzie ich wypełnienie. Najczęściej wykorzystywanymi preparatami do wygładzenia skóry wokół ust są te oparte o kwas hialuronowy. Ta naturalna substancja doskonale i co najważniejsze, bezpiecznie, wypełnia skórę w miejscach, gdzie powstały bruzdy. Praktycznie od razu widoczne są pierwsze efekty – skóra jest gładsza i pozbawiona zmarszczek. Dodatkową zaletą stosowania kwasu hialuronowego są jego właściwości do pobudzania komórek do produkcji kolagenu i włókien elastynowych.
 
 
 
Jaki zabieg regenerujący usta będzie dla mnie najlepszy?
Zabiegi regenerujące i ujędrniające dobierane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Podczas pierwszej wizyty w klinice i rozmowy z lekarzem omawiane są dostępne możliwości. Należy pamiętać, że do prawidłowego doboru najskuteczniejszej w danym przypadku metody

 
   
Pytania dotyczące zabiegów na usta z użyciem kwasu hialuronowego lub botoksu
 
Czy po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym będę mieć “napompowane” wargi?
Dobrze przeprowadzony zabieg powiększania i nawilżania ust kwasem hialuronowym nie powoduje efektu nadmuchanych warg. Taki objaw charakterystyczny jest dla zabiegów przeprowadzonych przez osoby bez doświadczenia i po wstrzyknięciu zbyt dużej ilości preparatu.
 
Czy kwas hialuronowy może mi zaszkodzić?
Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w naszej skórze właściwej. Jego zadaniem jest gromadzenie wody i stanowienie rusztowania dla elastyny i kolagenu. Jeśli więc wstrzykujemy do skóry związek, który w niej występuje, nie ma możliwości, by było to szkodliwe. Zabiegi opierają się na uzupełnieniu kwasu hialuronowego, który z wiekiem zanika. Dzięki jego podaniu komórki mobilizowane są do szybszej regeneracji i produkcji włókien nadających skórze elastyczności.
 
Czy zabiegi regeneracyjne na usta kwasem hialuronowym lub botoksem bardzo bolą?
Przeprowadzane w naszej klinice zabiegi wykonywane są w miejscowym znieczuleniu (najczęściej wykorzystujemy specjalne maści stosowane na poddawany zabiegowi obszar twarzy). Dzięki temu poprawiamy komfort pacjenta. Większość zabiegów z założenia nie jest bolesna. Przykładem mogą być zabiegi wygładzania zmarszczek wokół ust, w których podaje się w miejsca bruzd kwas hialuronowy. Ponieważ używane są naprawdę małe igły, ich ukłucie jest bardzo delikatne, niektórzy wcale go nie odczuwają.
 
Jak szybko zobaczę efekty niechirurgicznego liftingu?
Czas pojawianie się efektów zabiegów zależne są od zastosowanych metod leczenia. Jeśli poddajemy się ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym, pierwsze efekty zobaczymy już tuż po zabiegu. Na ostateczny rezultat będziemy musieli poczekać około 10-14 dni. W tym czasie kwas hialuronowy zdąży odpowiednio wypełnić zmarszczki oraz pobudzić komórki do naturalnej regeneracji.
 
Czy po bezoperacyjnym liftingu konieczna jest rekonwalescencja?
Po większości zabiegów w naszej klinice rekonwalescencja nie jest konieczna. Pacjent praktycznie od razu może wrócić do normalnych czynności. Przez kilka pierwszych dni powinien tylko unikać zbyt silnego wysiłku fizycznego i wysokich temperatur. Skórę należy również chronić przed promieniami słonecznymi, stosując kremy z wysokimi filtrami UV.
 
Czy każdy może skorzystać z zabiegów regenerujących na usta kwasem hialuronowym lub botoksem?
Nie każdy. Do grupy osób, które nie mogą korzystać z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, należą osoby uczulone na składniki preparatów. Wypełnianiu zmarszczek nie mogą poddawać się osoby chorujące na choroby autoimmunologiczne. Każdorazowo należy przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy możemy skorzystać z danej metody regeneracji skóry wokół ust.
 
 
 
 
               
              
   
   
               
               
 
 
 
Zalecenia pozabiegowe:

 • po zabiegu nie należy spożywać gorących płynów, opalać się
 • należy utrzymywać miejsca wkłuć w czystości
 • należy spożywać 2l wody na dobę przez 7 dni
 • u Pań mających opryszczkę należy zastosować profilaktykę
 
Ile trwa rekonwalescencja?

 • zabieg nie wymaga rekonwalescencji
Jak wygląda zabieg?

 • Przed zabiegiem przeprowadzany jest standardowy wywiad lekarski, którego celem jest zapewnienie Pacjentowi pełnego bezpieczeństwa podczas procedury medycznej.
 • Usta przed zabiegiem są znieczulane. Następnie igłą bądź kaniulą podawany jest preparat kwasu hialuronowego w usta. Zabieg jest szybki i zwykle niebolesny. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 6 miesięcy.

 
Kwalifikacja + badanie lekarskie
Dla kogo jest przeznaczony zabieg?
Wskazania

 • suche usta

Czy zabieg jest bolesny?
 • Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przed wprowadzeniem nici pod skórę stosuje się krem anestetyczny. Usta przed zabiegiem są znieczulane. Następnie igłą bądź kaniulą podawany jest preparat kwasu hialuronowego w usta. Zabieg jest szybki i zwykle niebolesny. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 6 miesięcy.
Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • okres laktacji
 • niewyrównana choroba autoimmunologiczna
 • infekcja w miejscach wstrzyknięć
 • aktywna opryszczka
 • aktywna choroba nowotworowa
   
   
   
   
   
   
   
     
          
  Lasery, Radiofrekwencja
  lasery dr n. med. Agnieszka Ledniowska
  Cellulit - niwelowanie
  cellulit dr n. med. Agnieszka Ledniowska
  Piersi - Uniesienie Nićmi
  Piersi - Uniesienie Nićmi dr n. med. Agnieszka Ledniowska
  Ile kosztuje powiększanie piersi
  Ceny zabiegów powiększania piersi śląsk katowice opolskie
  Powiększanie warg Sromowych
  wargi sromowe korekta A. Ledniowska
  Powiększanie piersi własnym tłuszczem
  Powiększanie piersi własnym tłuszczem korekta A. Ledniowska
  Migrenowy ból głowy
  leczenie migreny BOTOX Ledniowska
     


  Inne osoby także przeczytały:


   
  a.d. 2020
                
  dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
  GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
                
  EMAIL: biuro@estei.pl
  TEL: +48 517 056 831

  czynne 08.00-22.00
                
  "Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
  KRS: 0000754277
  NIP: 7492102996
  Regon: 381627880
                
  ©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
  Wróć do spisu treści