Powikłania Bezpieczeństwo Trudne przypadki w Medycynie Estetycznej - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Powikłania Bezpieczeństwo Trudne przypadki w Medycynie Estetycznej

ZABIEGI

zdjęcia prezentują nieprawidłowe rozmieszczenie kwasu hialuronowego po zabiegu modelowania/powiększania/ ust

zdjęcia precentują osobę, która miała wykonywany zabieg w mieście "X" przez osobę "Y"

należy pamiętać, iż przedstawiony efekt może tyczyć się działalności kosmetologa jak i lekarza

w niniejszym artykule przedstawiono podstawowe informacje, jak zminimalizować ryzyko tego typu efektu

Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej - dlaczego to jest temat TABU?
 
 

Medycyna estetyczna, powikłania po zabiegach estetycznych
 
Medycyna estetyczna przeżywa obecnie ogromny rozkwit. Na każdym rogu można spotkać gabinety świadczące tego typu usługi. Oferta usług jest zwykle szeroka, że ciężko nam wybrać odpowiedni zabieg. Zwykle dajemy się na zdanie i wybór specjalisty. Ale czy jesteśmy bezpieczni??
 
 

Bezpieczeństwo zbiegów  medycyny estetycznej
 
W związku  lawinowo rosnącą liczbą wykonywanych zabiegów estetycznych niestety rośnie liczba powikłań.  Zanim wybierzemy ośrodek w którym poddamy się zabiegowi warto dowiedzieć się kto wykona nam zabieg. Czy jest to osoba z dużym doświadczeniem- czy dopiero ukończyła szkołę medycyny estetycznej czy ukończyła kilka kursów? Czy jest to kosmetolog czy lekarz?  
 

Z punktu widzenia naszej urody i wizerunku, który powierzamy takiej osobie ,wybór powinien być przemyślany i odpowiedzialny. Należy dopytać o powikłania po zabiegach estetycznych? Co jeśli takie się przydarzy? Czy będziemy musieli szukać samemu lekarza który nam pomoże ? A co w sytuacji gdy konieczna jest pilna interwencja? Nie warto tych problemów pomijać w rozmowie. Profesjonalista nie boi się tych pytań i rzetelnie udzieli odpowiedzi.
 
 

Co się może wydarzyć? Zakażenie, ropień, czyrak, zatok, zakrzep, reakcja alergiczna, uczulenie na produkt…
 
Zakażenie, ropień, czyrak, zatok, zakrzep, reakcja alergiczna, uczulenie na produkt… lista powikłań jest bardzo długa. Bądźmy świadomi, że medycyna estetyczna to jest MEDYCYNA. Nie należy rezygnować z zabiegu myśląc o powikłaniach ale należy uczciwie i rzetelnie wytłumaczyć, że takie zdarzenie może wystąpić i osoba wykonująca zabieg z należytą starannością i ogromnym zaangażowaniem nam pomoże. Bezpieczeństwo jest kluczem w medycynie estetycznej.
 


 
Jaki produkt wybrać ? Oryginalne produkty
 
Firmy mające w swojej ofercie produkty medycyny estetycznej toczą walkę o „ osobę wykonującą zabieg” i z ogromnym przekonaniem sprzedają produkty które „rzekomo” są bezpieczne. Niestety zwykle nie mają certyfikatów do podania Pacjentowi i nie wiadomo jaka bedzie reakcja po podaniu takiego preparatu.
 
Produkty /zamienniki chińskie itp. / cechuje jedna istotna rzecz- niska CENA. Produkty te są znacznie tańsze niż oryginalne produkty, co powoduje paradoksalnie, że można wykonać zabieg w cenie produktu oryginalnego.
 
 


Oryginalne produkty, bezpieczeństwo
 
Tylko oryginalne produkty gwarantują bezpieczeństwo po podaniu pacjentowi.
 
Przed zabiegiem należy dopytać się jakim produktem jest wykonany zabieg, czy produkt jest bezpieczny i ma certyfikat?
 

 
Wykonać zabieg czy nie
 
Oczywiście, że wykonać!!  Należy udać się do osoby która uczciwie poinformuje nas o możliwych powikłaniach,  przedstawi nam produkt którego użyje podczas zabiegu, poinformuje o jego trwałości i czasie utrzymywania się zabiegu.
 
Zabiegi medycyny estetycznej  daję wspaniałe efekty odmłodzenia ale należy pamiętać o osobie której powierzamy tak odpowiedzialne stanowisko (swoje zdrowie i wizerunek).
 
 
 
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści