Atrakcyjność Twarzy a wpływ brudnego powietrza na skórę - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Atrakcyjność Twarzy a wpływ brudnego powietrza na skórę

 
 
 
Do twarzy nam z wiosną a nie zimą
 
Wiatr, mróz, centralne ogrzewanie, klimatyzacja… Brrr! Lista „grzechów”, jakie wobec naszej cery popełniła zima, wydaje się być całkiem długa. Jak szybko i skutecznie zregenerować twarz na wiosnę? Przeczytajcie i, co najważniejsze, działajcie!

Tak, tak, wszyscy to wiemy. Nasza cera jest narażona na masę niedogodności, szczególnie właśnie zimą. Eskimosi, dla których mrozy i śniegi to środowisko naturalne, na pewno mają łatwiej (choć i oni, podobno, mierzą się z problemem pękających naczynek, ale to już temat na inny tekst). Mimo że podczas ostatnich miesięcy nie mieliśmy w Polsce wysokich mrozów, to zima dała się nam we znaki brakiem słońca (naturalna witamina D!), lecz przede wszystkim wilgotnymi dniami, szarugą codzienności i (jednak) przymrozkami.Najlepsze na skórę twarzy jest lato i czyste niezakopcone powietrze

Teraz nadchodzi więc odpowiedni czas, aby zadbać o cerę. Do lata zostało jeszcze kilkanaście tygodni i nie warto czekać na ostatnią chwilę. No i pięknie. A jak to uczynić? Oczywiście, można domowymi sposobami, m.in. przyrządzając naturalne peelingi (sól himalajska) i maseczki (awokado, oliwa, glinka), pijąc zdrowotne soki (bomba witamin, nawilżanie „od środka”) oraz koktajle. Tak trzymać! Ale jeśli chcemy pomóc naszej twarzy profesjonalnie, długofalowo i skutecznie, to lepiej zdecydujmy się na wizytę w profesjonalnym miejscu.
 

Odnowa skóry Twarzy
 
Warto zwrócić uwagę na autorski zabieg oczyszczający, czyli tzw. mikrodermabrazja wodna, która jednocześnie oczyszcza cerę, nawilża i jeszcze odmładza! Na czym to polega? Bazą jest klasyczna mikrodermabrazja, czyli złuszczanie „starego” naskórka oraz regenerowanie skóry dzięki serum, czyli substancjom aktywnym, zawierającym przeciwutleniacze (a to wszystko dzieje się pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu trafia bardzo głęboko do naskórka). Efekt jest widoczny od razu, już po pierwszym zabiegu: cera wygląda na zdrową, promieniejącą oraz młodszą (a to bardzo dobra wiadomość). Niektórzy uważają, że młodszą nawet o kilka lat mniej. I to w godzinę! Bo tyle trwa zabieg.
 

Kwas Hialuronowy i witaminy
 
Kolejnym pomocnym zabiegiem jest też DermaOxy, czyli tzw. infuzja tlenowa. To rewolucyjna metoda odmładzania skóry, nawilżania jej wyjątkowo głęboko (bo na poziomie komórek) oraz redukowania zmarszczek. Wszystko dzięki wprowadzeniu wysoko skoncentrowanych składników aktywnych w postaci serum (za pomocą tlenu hiperbarycznego). W ich skład wchodzą takie cudeńka jak kwas hialuronowy, wyciąg z jadu węża, morze witamin, ekstrakty z alg, itp. Oczywiście, najpierw trzeba pozbyć się całkowicie makijażu, potem nasza cera dostanie świetny peeling, odpowiednio dobrany do potrzeb. Punktem kulminacyjnym zabiegu jest moment, w którym kosmetolog zaaplikuje skórze specjalnie dobraną ampułkę, za pomocą tlenu pod odpowiednio wysokim ciśnieniem.
 
 
Owszem. Właśnie tego nam trzeba u progu wiosny. Spektakularnych efektów, dobrej energii oraz szybkich efektów, które dadzą nam nadzieję, prawda? A także mniejszej ilości zmarszczek, większej radości z życia. Nad tą ostatnią musimy także pracować sami, bo ona wymaga treningu, lecz nie ma co kryć. Świadomość, że mamy dobrą, bezproblemową cerę, jest w stanie nam nieco tej radości z życia dodać. Usprawnić. Dlatego nie warto żałować czasu czy pieniędzy na zrobienie zabiegów, choćby raz na jakiś czas. Jeśli pogodzimy piękno naturalne z pięknem wewnętrznym, ze świadomością własnych atutów (o czym będziemy wkrótce pisać), sukces gwarantowany. Ratunkiem okaże się także peeling medyczny, jest szereg substancji do wyboru. Ich nazwy mogą wprawdzie na początku niewiele nam mówić (glikolowy, azalainowy, salicylowy, pirogronowy), ale to nic.
 
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści