Bezpieczeństwo Medycyna Estetyczna - Medycyna Estetyczna

Tel: +48-517-056-831
Przejdź do treści
zabiegi odmładzające - kobieta
zabiegi odmładzające - mężczyzna

Bezpieczeństwo Medycyna Estetyczna

WARSZAWA
maj, 2019
Bezpieczeństwo w zabiegach medycyny estetycznej
Agnieszka Ledniowska Business and Woman
Bezpieczeństwo zabiegów Medycyny Estetycznej
maj 2019
dr Ledniowska - bezpiezpieczenstwo
Galderma
Restylane

Custom Pack - Galderma


16 maja 2019r. miałam przyjemność wziąć udział w spotkaniu firmy Galderma podczas którego zaprezentowano Custom Pack’a dedykowanego zabiegom medycyny estetycznej.
 
 
Czy Custom Pack jest nam potrzebny ?
 
Jałowe materiały są nam niezbędne podczas wykonywania każdego zabiegu medycyny estetycznej.  Zamiast kompletować gaziki, rękawiczki,  śliniaczki…w jednym jałowo zapakowanym zestawie mamy wszystko pod ręką. Od fartucha po gaziki. Taki zestaw idealnie wyczytuje się potrzeby usług estetycznych, ale również ułatwia pracę lekarzowi.
    

Czym jest Custom Pack


Dla lekarzy dziedziny zabiegowej Custom Pack nie jest żadną nowością. Codziennie podczas pobytu na bloku operacyjny po dezynfekcji pola operacyjnego instrumentariuszka otwiera zestaw Custom Pack’a zawierający wszystkie niezbędne komponenty do wykonanie danego zabiegu: obłożenie pola operacyjnego, gaziki jałowe czy instrumentarium. Firma Galderma postawiła stworzyć Custom Pack’a dedykowanego zabiegom medycyny estetycznej w skład którego wchodzi zestaw dla pacjenta i zestaw dla lekarza. Custom Pack zawiera wszelkie niezbędne materiały /z wyjątkiem preparatu do dezynfekcji/ do wykonanie zabiegu medycyny estetycznej. Stanowi on duże udogodnienie podczas pracy z pacjentem.
      
Agnieszka Ledniowska Business and Woman
Warszawa maj 2019 spotkanie
Warszawa maj 2019
Warszawa
Galderma
Galderma
Restylane
 
 

Bezpieczeństwo


 

Bezpieczeństwo w Medycynie Estetycznej jest najważniejsze

 
Zabiegi medycyny estetycznej to zabiegi medyczne, wymagają odpowiedniego przygotowania i postępowania podczas zabiegu.  Większość firm / dystrybutorów produktów medycyny estetycznej prowadzi kampanie uświadamiające pacjentów  jak ważny jest oryginalny i zakupiony u dystrybutora produkt. Dlaczego? W dobie „podróbek” może okazać się, że produkt zakupiony w internecie nie jest oryginalny a jego podanie może spowodować nieznane i niemożliwe do przewidzenia skutki.  
 
Poza oryginalnym produktem ważny jest doświadczony i znający anatomię lekarz. Zabiegi estetyczne wydają się z pozoru proste (podawanie ampułek), ale tak oczywiście nie jest! Nasz skóra to system naczyń, nerwów, mięśni, więzadeł, które składają się całość budowy skóry i tkanek. Znajomość anatomii i technik zabiegowych pozwala zachować szczególną ostrożność podczas zabiegu i ominąć okolice niebezpieczne. Doświadczenie osoby wykonującej jest tutaj kluczowe.
 
 
 

Aseptyka zabiegów w Medycynie Estetycznej

 
Po bezpiecznym produkcie, doświadczonym lekarzu nadszedł  czas na aseptykę zabiegu. Czym jest aseptyka zabiegu? Aseptyką nazywany postępowanie lekarza dążącego do jałowego wykonania zabiegu. Dlaczego aseptyka jest tak ważna? Na naszej skórze, włosach mamy ogromną ilość bakterii. Dodatkowo w ciągu dnia wielokrotnie dotykamy dłońmi twarzy przenosząc bakterie z dłoni na twarz. Wykonanie zabiegu bez zachowania zasad aseptyki spowoduje, że bakterie będące na skórze przeniesiemy pod skórę. Takie postepowanie spowoduje, że w ciągu 1-2 doby rozwinie się zakażenie mogące prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji m.in. powstania ropni. Leczenie tych powikłań jest czasochłonne, drogie i zwykle niweczy efekt zabiegu.
 
 
 

Rzetelność wykonanego zabiegu estetycznego

 
Po pierwsze warto zastanowić się do kogo udajemy się na zabieg estetyczny. W internecie można znaleźć informacje o osobie wykonującej zabieg, doświadczeniu i opiniach. Podczas wizyty w gabinecie należy zapytać o produkt, który zostanie użyty do zabiegu, czy jest oryginalny i poprosić o naklejkę z serią zabiegu. Dobrym zwyczajem ( który ja od lat praktykuję ) jest otwieranie produktu  w obecności pacjenta, tak aby okazać, że jest on jałowo zapakowany.
 
Dokładny demakijaż i dezynfekcja skóry przez zabiegiem są niezbędne a materiały które zostaną użyte do zabiegu muszą być jałowe (materiałem jałowym nie są płatki kosmetyczne lecz jałowe gaziki). Dezynfekcja skóry musi być wykonana dokładnie. Każdy produkt do dezynfekcji ma swój czas ekspozycji zwykle trwający to 2-5 min. Dopiero po takim czasie można wykonać zabieg. Nie dopuszczalne jest również wykonanie demakijażu, obniżanie fotela i wykonywanie zabiegu itp. w jednych rękawiczkach.
 
 
 
Profilaktyka okołozabiegowa
 
Podczas mojej ponad 11 letniej pracy w zawodzie zarówno jako lekarz medycyny estetycznej ale również jako lekarz dziedziny zabiegowej wypracowałam swoje standardy postępowania podczas zabiegów medycyny estetycznej. Standardy od zebrania wywiadu lekarskiego aż po profilaktykę okołozabegową. Jestem zwolenniczką świadomego wyboru przez pacjentów lekarza, uświadamiania na temat zabiegów medycyny estetycznej oraz informowania o wszelkich wskazaniach  i powikłaniach po zabiegach. Zabieg estetyczny ma przynieść zamierzony efekt- którym jest odmłodzenie lecz pamiętajmy, zabiegi te również są obarczone pewnym ryzykiem powikłań.
 
Jeżeli jako osobę wykonującą zabieg wybierzemy lekarza, mamy poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku wystąpienia powikłania szybko wdrożymy leczenie i zniwelujemy jego skutki. Dobro i zdrowie pacjenta jest dla lekarza najważniejsze.
 
 
 
Agnieszka Ledniowska Business and Woman Life wywiad
Agnieszka Ledniowska Business and Woman Life wellness
©2019 dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
Media społecznościowe:
Formularz kontaktowy:
 
EMAIL:
biuro@aledniowska.pl

TEL:
+48 517 056 831


Medycyna estetyczna wg dr n. med. Agnieszki Ledniowskiej.
Sprawdź wizualizacje PRZED/PO i zdecyduj czy skorzystasz z moich usług :)
znany lekarz medycyny estetycznej na śląsku
ranking lekarzy medycyny estetycznej na śląsku
Wróć do spisu treści