Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

Przejdź do treści
 
 
 
 
 
 
 
Lifting skóry twarzy i ciała opinie cennik tanio forum Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie  Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo Gojenie Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
 
  

Lifting odmłodzenie

 
 

PQ AGE PEELINGPQ AGE to peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywiający skórę i stymulujący ją do wewnętrznej odnowy. Daje podobne efekty co zabieg mezoterapii, skóra staje się młodsza i gładsza.


Wskazania do wykonania zabiegu:

-lifting skóry
-rewitalizacja skóry
-wygładzenie zmarszczek
-przebarwienia
-blizny potrądzikowe
-blizny pourazowe
-rozstępy


PQ AGE w składzie zawiera:

-34%  Kwas trójchlorooctowy - który widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny
-nadtlenek mocznika – który ma właściwości silnie rozjaśniające i nawilżające
-kwas kojowy – który jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy(melasma / chloasma), hamuje aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny. Znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających
-koenzym Q10 – zwany  eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie, wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki


Jak wygląda zabieg?

-zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, nie daje uczucia pieczenia. Skóra po zabiegu nie złuszcza się. Nakładany jest warstwowo 4-5 warstw.


Zalety peelingu

-bezpośrednio po zabiegu skóra jest nawilżona i napięta
-peeling  można wykonywać o każdej porze roku (nie jest fotouwrażliwiający) – również w lecie i nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej i suchej
-dużą zaleta tego peelingu jest brak złuszczenia, dzięki czemu łatwiej jest wrócić do codziennych czynności.

Zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co tydzień.


  
 
 
 
 
 
 

KOREKCJA BRÓDKI NIECHIRURGICZNABródka stanowi ważną część twarzy gdyż jej wygląd i kształt odpowiadają za zachowanie proporcji twarzy. W przypadku bródki brukowanej lub cofniętej istnieje możliwość jej korekty niechirurgicznej.
  
1. COFNIĘTA BRÓDKA – korekta kwasem hialuronowym
Cofnięta bródka może być źródłem wielu kompleksów i zaburzać profil twarzy. Korekcja bródki przy użyciu kwasu hialuronowego pozwoli bródce przywrócić pożądany kształt i  harmonię.


Jak wygląda zabieg?

-w okolice bródki podaje się preparat kwasu hialuronowego. Zabieg jest krótki. Skórę znieczula się miejscowo kremem Emla.


 
2. BRÓDKA BRUKOWANA – korekta botoxem
W przypadku bródki brukowanej (o nierównej powierzchni, związanej z nadczynnością mięśnia bródkowego) bezcenny jest zabieg z użyciem BOTOXU. Podanie BOTOXU pozwala bródce się nieco zrelaksować, przez co wyrównują się nierówności powstałe na brodzie.
 

Jak wygląda zabieg?
-zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Jest niebolesny. Polega na podaniu w odpowiednie punkty na brodzie toxyny botulinowej. Pierwszy efekt pojawia się po 2-3 dniach. Pełny efekt uzyskuje się po 2 tygodniach. 
 
 
 

 

KOREKCJA NOSA NIECHIRURGICZNA1. KWAS HIALURONOWY
Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji nosa dla osób które nie chcą się poddać operacji chirurgicznej narażając się na proces gojenia i rekonwalescencji. Przy użyciu kwasu hialuronowego możemy zniwelować garby nosa, podnieść grzbiet i czubek nosa.


Jak wygląda zabieg?

-zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny.


Wskazania do zabiegu:

-korekcja garbów nosa, opadających wierzchołków nosa
-podniesienie grzbietu nosa
-podniesienie czubka nosa

 
Postępowanie po zabiegu:

-po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony. Mogą wrócić do codziennych aktywności i nałożyć makijaż.


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-choroby autoimmunologiczne
-zmiany zapalne w obrębie skóry, skłonność do tworzenia się blizn 
2. BOTOX
Przy użyciu BOTOXU jesteśmy w stanie skorygować spiczasty nos („ostry” nos) oraz uśmiech dziąsłowy. Zabieg jest krótki, nie wymaga znieczulenia.

 
Przeciwwskazania do zabiegu:

-choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
-stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni
-miejscowe infekcje skóry
-ciąża i okres laktacji

 
Kiedy pojawi się efekt zabiegu?

-efekty zabiegu występują o 2-3 dniach po zabiegu. Pełny efekt zabiegu osiąga się po 2 tygodniach od zabiegu.
Efekty zabiegu utrzymują się 5-8 miesięcy 
 
 
 

 
KOREKCJA PŁATKA UCHA KWASEM HIALURONOWYM


Skóra płatka ucha podobnie jak skóra na ciele również ulega procesowi starzenia. Płatek ucha staje się wiotki, traci jędrność, pojawiają się zmarszczki. Istnieje szybka i bezpieczna metoda przywracanie jego jędrności przy zastosowaniu kwasu hialuronowego. Zabieg jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowy.
Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-alergia na kwas hialuronowy
-choroby autoimmunologiczne
-stany zapalne w miejscu podania preparatu
-choroby nowotworowe w trakcie leczenia


 
 
 
 
 

 
LIPOLIZA „CHOMIKÓW”, PODBRÓDKA


Lipoliza jest nowoczesną nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz. Pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy i w innych rejonach ciała.


Wskazania do zabiegu:

-likwidacja „chomików”
-likwidacja podbródka


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ostre choroby nerek i wątroby
-cukrzyca
-choroby tarczycy
-choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
-ciąża i okres laktacji
-przeciwwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy, ostre infekcje, znaczna otyłość (BMI>30), nadwrażliwość na jeden ze składników.


Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od kilku czynników – tolerancji Pacjenta, ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań po zabiegu. Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami ok. 8 tygodni.


Kiedy pojawią się efekty zabiegu?

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację cellulitu. Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Podyktowane jest to tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu.

 
 
 
 
 

 
DERMAHEAL SB


Dermaheal SB to innowacyjny koktajl do mezoterapii o działaniu rozjaśniającym i wygładzającym. Poprawia kondycję skóry oraz hamuje syntezę melaniny- substancji odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

Dermaheal SB w składzie zawiera:
-biomimetryczny kompleks peptydowy
-kwas askorbinowy
-arbutyne, które wyrównają koloryt, redukują przebarwienia oraz poprawiają jakość skóry.


Wskazania do zabiegu:

-nadmierna pigmentacja skóry
-miejscowe plamy starcze
-zmiany posłoneczne i pozapalne
-melasma / chloasma
-piegi


Jak wygląda zabieg?

-preparat podawany jest drogą mezoterapii dokładnie w okolicy zmian pigmentacyjnych, aby bezpośrednio dotrzeć do miejsca dotkniętego problemem. Zabieg wykonywany jest w nieczuleniu miejscowym (krem Emla).
Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. Terapia ustalana jest indywidualnie, w zależności od nasilenia zmian. 
 
 
 

 
KOREKTA KSZTAŁTU ŻUCHWY


Linia żuchwy stanowi ważny fundament twarzy a jej kształt wpływa na atrakcyjność i proporcje twarzy. Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów przeznaczonych specjalnie do korekty okolicy żuchwy, zaliczamy do nich:
-lifting z użyciem nici 4D
-ostrzykiwanie kwasem hialuronowym lub toksyna botulinową (BOTOXEM)
  

Propozycje zabiegu w zależności od problemu okolicy żuchwy:

-korekta z użyciem kwasu hialuronowego – zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w odpowiednie punkty w okolicach żuchwy celem podkreślenia kąta żuchwy. Zabieg jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
-lifting z użyciem nici 4D – zastosowanie nici 4D pozwala przywrócić prawidłowy kształt żuchwy i zniwelować tzw. „chomiczki”. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest niebolesny.
-ostrzykiwanie BOTOXEM – w przypadku nadmiernie zarysowanego mięśnia żwacza, pozwoli osłabić mięsień dzięki czemu twarz przybiera bardziej owalny kształt. Zabieg jest bezpieczny i niebolesny. Osłabienie mięśnia nie powoduje zaburzeń mowy lub żucia.
-ostrzykiwanie BOTOXEM - w przypadku nadmiernie napiętego mięśnia szerokiego szyi pozwoli go zrelaksować i przywrócić harmonię twarzy.


 
 
 
 
 

 
BOTOX


Botox jest  preparatem oczyszczonej toksyny botulinowej typu A stosowanej w medycynie od wielu lat, początkowo w okulistyce do leczenia zeza i skurczu powiek, a później w neurologii celem korekcji połowicznego skurczu twarzy oraz w bólach głowy  (w szczególności migrenowych). Mechanizm działania leku opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry, zapobiega skurczowi tych mięśni, marszczeniu i fałdowaniu skóry. Toksyna botulinowa działa jedynie w miejsce w które została podana, pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.


Jak wygląda zabieg?

-toksyna botulinowa wstrzykiwana jest przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.  Preparat wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko, zaledwie 10-15 minut. Nie potrzebne znieczulenie. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.


Kiedy spodziewać się efektu BOTOX-u?

-efekt zabiegu widoczny jest po 2-3 dniach, pełny efekt uzyskuje się ok. 10-14 dniach.


Jak długo utrzymuje się efekt?

-efekt zabiegu  utrzymuje się  5-8  miesięcy, a okres ten może różnić się w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach preparatem na bazie toksyny botulinowej rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.


Toksyna botulinowa jest szczególnie skuteczna do usuwania zmarszczek w górnej części twarzy, czyli:

-poziome zmarszczki czoła -  górne piętro czoła
-zmarszczki między brwiami – „lwia zmarszczka"
-okolica oka - „kurze łapki”
-uniesienie brwi
-upadające kąciki ust
-zmarszczki palacza
-zmarszczki okolicy nosa („bunny nose”)
-zmarszczki pod okiem
-kamienista broda
-uniesienie czubka nosa
-bruksizm
-napięta pasma mięśnia szerokiego szyi
-zmarszczki na szyi
-nadpotliwość
-uśmiech „dziąsłowy”
-spiczasty nos


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

-ciąża i okres laktacji
-miastenia gravis
-zespół Lamberta- Eatona
-alergia na albuminę ludzką


Postępowanie po zabiegu:

Aby zmniejszyć do minimum ryzyko rozprzestrzeniania się BOTOX-u przez 4 godziny po zabiegu należy unikać: masowania i pocierania miejsc w które podano BOTOX, znacznego schylania głowy  (np. jak przy zawiązywaniu butów czy myciu głowy), kładzenia się i skakania. Do 48 godzin po zabiegu BOTOX-em nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny a do 24 godzin lot samolotem. Nie należy też narażać sie na wahania termiczne otoczenia - szczególnie przez pierwsze 48h . Do  1 tygodnia rezygnujemy z: sauny, łaźni parowych, solarium czy z komór zimna. Unikamy dłuższego przebywania w temperaturze poniżej 0 st. C oraz nie opalamy się, ponieważ może to spowodować dezaktywację preparatu lub osłabić jego działanie, a tym samym zmniejszyć efekt zabiegu. Wskazana jest natomiast praca mięśni w tych okolicach, aby zwiększyć wychwyt BOTOX-u. Po zabiegu może wystąpić ból głowy- w takim przypadku można zażyć leki p/bólowe dostępne bez recepty np. Ibuprom, Pyralgina, Paracetamol co 4-6 godzin. Ból głowy może się utrzymywać 1-2 dni. Objawy uboczne występujące w wyniku zastosowania BOTOX-u są znikome i w przypadku prawidłowego użycia sporadyczne. Zawsze są one przejściowe. 
 
 
 

 
MEZOTERAPIA KOLAGENEM LINERASE


LINERASE jest to wyłączna procedura medyczna wykonywana przez lekarza. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej minioną sprężystość i naturalny blask.
LINERASE jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem do podawania śródskórnego zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Procedura zabiegu  jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.


Linerase - jak to działa?

LINERASE to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, najnowsze narzędzie w rękach lekarzy medycyny estetycznej, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia ta jest przełomowa w walce z oznakami starzenia. Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra może stać się młodsza nawet o 5 lat!


Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

-LINERASE można stosować profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry. Doskonale sprawdza się w redukcji rozstępów, leczeniu blizn zanikowych i potrądzikowych.  


Wskazania do zabiegu:

-wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni- ale również całego ciała
-regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
-poprawa elastyczności i sprężystości skóry
-zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
-leczenie blizn zanikowych, rozstępów


Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża, okres karmienia piersią
-choroby autoimmunologiczne
-cukrzyca
-tendencje do powstawania bliznowców
-aktywne zakażenia okolicy zabiegu
-choroba nowotworowa


Postępowanie po zabiegu:

Całkowita terapia składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Zalecane są 4 zabiegi w odstępie 2 tygodniowym dla uzyskanie pełnego efektu terapii. Po tym czasie wyraźnie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy. Atelokolagen LINERASE zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego własnego kolagenu.
Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach, mogą jednak utrzymać się do 7 dni. Po tym czasie ustępują samoistnie.
Do 14 dni po zabiegu nie wykonuje się peelingowi medycznych i zabiegów laserowych


  
 
 
 
 


AUTOLOGIC CREAM


Autologic krem jest wskazany do regeneracji i odbudowy skóry, łagodzenia podrażnień i mikrourazów, głębokiego nawilżenia, codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej, redukcji wiotkości, przywrócenia jędrności i elastyczności oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek.  
 
 
Skład kremu:
 
-magnolSi - roślinne komórki macierzyste przywracają funkcje i zdolności komórek macierzystych skóry do proliferacji i różnicowania się oraz chronią je przed stresem i szkodliwym działaniem czynników środowiska, dzięki czemu skóra lepiej się regeneruje, goi, jest mniej wrażliwa i wolniej się starzeje
 
-hyaCare® Filler CL - małocząsteczkowy, usieciowany kwas hialuronowy posiada unikalne własności super absorbujące wodę oraz zwiększoną odporność na rozkład enzymatyczny, w wyniku czego doskonale wypełnia zmarszczki oraz długotrwale nawilża skórę
 
-collasol M - trzeciorzędowy, aktywny biologicznie, rozpuszczalny w wodzie kolagen morski posiada właściwości silnie nawilżające, liftingujące, regenerujące, spłycające zmarszczki, ponadto sprzyja wygładzaniu blizn oraz redukcji przebarwień
 
-cremol HIG - fosfolipidy i ceramidy odbudowują zniszczoną barierę lipidową skóry. W ten sposób przywrócona zostaje równowaga w jej składzie, przy jednoczesnej redukcji TEWL i zwiększeniu nawilżenia. Przeprowadzono wiele badań potwierdzających skuteczność ceramidów w kombinacji z lipidami w odbudowie bariery ochronnej skóry
 
-acqua biominTM – biodostępny kompleks mineralno-białkowy (wapń, krzem, magnez, miedź, cynk) uczestniczy w wielu reakcjach biochemicznych w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odgrywa istotną rolę w procesie regeneracji skóry, produkcji elastyny oraz kolagenu, przyspiesza gojenie. Nawilża i ujędrnia skórę
 
-sweet almond oil – olej ze słodkich migdałów dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych wykazuje silną zdolność zmiękczania naskórka i wzmacniania lipidowej bariery ochronnej skóry. Wysoka zawartość fitosteroli, lecytyny witaminy A, B1, B2, B6, E działa odżywczo, usprawnia odnowę komórkową, poprawia ukrwienie skóry, zapewnia wytworzenie stabilnego filmu ochronnego, wygładza i zmniejsza cienkie linie i zmarszczki wokół oczu, wyrównuje koloryt. Działa łagodząco i uspokajająco, stanowi efektywny środek w przypadku cery podrażnionej, swędzącej, z elementami zapalnymi
 
-folic acid – kwas foliowy bierze udział w metabolizmie węglowodanów i aminokwasów oraz odgrywa ważną role w metabolizmie DNA i RNA. Przyspiesza proces regeneracji i naprawy naskórka uszkodzonego poprzez działanie czynników środowiskowych
 
-trokserutyna – substancja pochodzenia roślinnego należąca do grupy bioflawonoidów. Zmniejsza przepuszczalność oraz poprawia elastyczność drobnych naczyń krwionośnych. Neutralizuje wolne rodniki, działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Zmniejsza skłonność płytek krwi do agregacji, usprawnia mikrokrążenie oraz chroni śródbłonek naczyń przed uszkodzeniami.
 
-osocze bogatopłytkowe- uzyskane z Twojej krwi! Osocze zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji i odnowy. Osocze dodawanej jest do kremu.
 
 
 
Zastosowanie:
 
 
Zaleca się używanie kremu 2x dziennie na okolice twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Krem musi być przechowywany w lodówce.  
 
Krem można stosować pod makijaż.
 
Autologic Cream to Twój indywidualny i spersonalizowany krem!
 
Wspaniałe uzupełnienie pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej, w szczególności mezoterapii osoczem bogatopłytkowym!
 
 
 
 
 


Polecane:
   
Lifting Twarzy
wisząca skóra policzków zabieg ledniowska agnieszka
Bruzdy nosowo-wargowe
głębokie zmarszczki koło ust zabieg A. Ledniowska
Kurze Łapki
zmarszczki powiek zabieg Ledniowska
Zagęszczanie skóry
porowata skóra zabieg A.Ledniowska
a.d. 2020
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści