Laserowe Usuwanie Zmarszczek Nierówności Skóry - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Laserowe Usuwanie Zmarszczek Nierówności Skóry

 
 
 
Laseroterapia obejmuje laserowe usuwanie naczynek, laserowe usuwanie tatuaży czy laserowe usuwanie zmarszczek i przebarwień laserem frakcyjnym.
 
Laser frakcyjny powoduje resurfacing twarzy, który daje możliwość penetracji w głębokie warstwy skóry i optymalną interakcję z kolagenem i elastyną.
 
Poza korekcją zmarszczek, może być stosowany do leczenia blizn potrądzikowych, trądziku, przebarwień posłonecznych, zmian starczych, melasmy, blizn, rozstępów, rozszerzonych porów.
 
 
 
 
 
 
 
 
Na czym polega zabieg laserem:
 
Zabieg wykonywany jest laserem frakcyjnym ablacyjnym, czyli przerywającym ciągłość skóry. Jest to laser, emitujący podczas jednego impulsu liczne mikrowiązki światła laserowego, które koagulują w głębi skóry liczne mikrokolumienki, obejmując zewnętrznej warstwy naskórka.
 
Impulsy laserowe emitowane są jeden obok drugiego, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. I jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do wzmożonej regeneracji.
 
Każda mikrokolumienka uszkodzonej laserem skóry otoczona jest zdrowymi komórkami, które zaczynają intensywnie się namnażać. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co w rezultacie daje intensywną regenerację obszaru, który został poddany terapii.
 
Ideą działania laserem frakcyjnym ablacyjnym jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, które pobudza ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania dokonanych planowych uszkodzeń, dzięki czemu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę.
 
Uszkodzenia w głębi skóry są mikroskopijne i otoczone dookoła strefą zdrowej skóry, dzięki czemu gojenie i regeneracja zachodzi bardzo szybko, a rekonwalescencja pacjenta po zabiegu jest krótka.
 
 
 
 
Laseroterapia – Wskazania do zabiegu:
 
Laserowe odmładzanie skóry wskazane jest każdej osobie, której skóra wykazuje cechy starzenia, zwłaszcza wywołanego przez promieniowanie ultrafioletowe. Obecność na powierzchni skóry zmarszczek, linii, bruzd, przebarwień oraz zwiotczenie, utrata elastyczności i jędrności, ziemistość cery – to podstawowe wskazania do tego zabiegu.
 
Ponadto częstym wskazaniem są rozszerzone pory i blizny potrądzikowe.
 
Zabieg może być wykonany na każdym obszarze skóry. Najczęściej jednak wykonujemy go na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach rąk, czyli tam, gdzie skóra starzeje się najszybciej pod wpływem promieniowania uv. Doskonałe rezultaty uzyskuje się na obszarach bardzo trudnych do odmłodzenia innym metodami, jak szyja i dekolt oraz zmarszczki wokół ust i starzejąca się skóra wokół oczu.
 
 
 
 
Efekty po zabiegu:
 
W trakcie zabiegu laser niszczy w głębi starzejącą się skórę i jednocześnie dzięki technologii frakcjonowanej wiązki laserowej pobudza ją do intensywnej regeneracji. Wiązka laserowa dociera do głębokich warstw skóry i pozwala na likwidację głębokich zmarszczek, bruzd i blizn.
 
Dzięki temu skóra staje się odnowiona, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, zmarszczki, bruzdy i blizny są spłycone, przebarwienia mniej widoczne, pory zwężone i spłycone, koloryt skóry bardziej świeży i promienny. Skóra wyraźnie odmładza się i jest lepszej jakości.
 
Alternatywą dla zabiegów laserem frakcyjnym jest radiofrekwencja mikroigłowa.
 
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści