Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Usta Kwas hialuronowy - ostrzykiwanie ust, okolica wokół ust.

okolica ust zabiegi cena zabieg gdzie
 
 
Kwas hialuronowy Ostrzykiwanie ust Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane Oszczykiwanie - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa.
 
 

KWAS HIALURONOWY®- usta
>> CENA OD: 600_PLN
>> CZAS ZABIEGU: 50_minut
>> LICZBA POWTÓRZEŃ: 1-2_RAZY/12_MC
>> ZNIECZULENIE: miejscowe lub stomatologiczne
>> EFEKTY ZABIEGU: powiększenie, korekta asymetrii, nawilżenie ust
>> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
>> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
>> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
>> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie

KWAS HIALURONOWY - zmarszczki wokół ust


Zmarszczki wokół ust powstają na skutek działania silnego mięśnia okrężnego ust. Popularnie zwane zmarszczkami palacza nie zawsze związane są z tym przykrym nałogiem. Mięsień okrężny ust „zagniata” skórę podczas artykulacji dźwięków, podczas jedzenia, picia, całowania, cmokania…
           
Ponadto z wiekiem dochodzi do spadku elastyczności i napięcia skóry przez co zmarszczki utrwalają się.
           
Ze zmarszczkami wokół ust należy walczyć systematycznie. Aby osłabić działanie mięśnia na skórę podajemy niewielkie ilości botuliny. Z drugiej strony należy wzmocnić i zregenerować skórę górnej i dolnej wargi. Najczęściej do tych celów używamy kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego i lasera frakcyjnego CO2 oraz najnowszych głębokich medycznych peelingów.
KWAS HIALURONOWY - usta, jędrność skóry


Starzenie się powoduje utratę jędrności ust. Skóra ust staje się cienka, ulega wysuszeniu, nadając ustom starszy wygląd. Dzięki kwasowi hialuronowemu możemy przywrócić ustom prawidłowy poziom nawilżenia, zwiększyć ich objętość, podkreślić kontur i nawilżyć. Kwas hialuronowy zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny rezultat.
U osób chorujących na opryszczkę po zabiegu zaleca się zażywanie preparatu p/wirusowego (np. Heviran) przez 5 dni.
KWAS HIALURONOWY - usta, co możemy?


-modelować kontur ust
-zwiększyć objętości czerwieni wargowej
-korygować  asymetrię
-podnieść kąciki ust
-nawilżyć usta
-wygładzić  bruzdy nosowo-wargowe
-zniwelować opadające kąciki ust
-wypełnić zmarszczki palacza
KWAS HIALURONOWY - usta, jak wygląda zabieg?

-zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem Emla). W okolicach ust mogą pojawić się siniaki, które sie wchłaniają w ciągu 10-14 dni oraz niewielki obrzęk. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.
KWAS HIALURONOWY®- usta, przeciwwskazania do zabiegu:


  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy.
  • Choroba autoimmunologiczna w wywiadzie.
  • Skłonność do tworzenia przerośniętych blizn.
  • Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami.
  • Aktywna infekcja wirusem opryszczki.
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią.
  • Przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze.
KWAS HIALURONOWY - Likwidacja zmarszczek pionowych wokół ust


                Zmarszczki promieniście układające się wokół ust niesłusznie zwane są „zmarszczkami palacza”, ponieważ powstają w wyniku starzenia skóry nie tylko u osób palących papierosy. O ich tworzeniu decyduje wiotczenie skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy. Dodatkowo praca mięśnia okrężnego ust odpowiedzialnego za ich mimikę przyspiesza i nasila proces utrwalania się zmarszczek. Widać je najwyraźniej podczas „sznurowania” ust, gdy robimy tzw. „dziubek”, gdy pijemy przez słomkę i gdy pociągamy dym z papierosa. Z biegiem czasu zmarszczki te stają się coraz wyraźniejsze i widać je również w spoczynku, czyli gdy mięsień okrężny ust jest całkowicie rozluźniony. Wtedy też widać, że zmarszczki wchodzą również na kontur ust i powodują rozpływanie się się makijażu. Wtedy jest to najodpowiedniejszy moment na ich korektę.
KWAS HIALURONOWY - usta, preparaty

Głównie Restylane, Juvederm, Succeev, Stylage, Teosyal.
Również w ofercie każdej marki wybierać można spośród wielu rodzajów i konsystencji kwasu hialuronowego, np. Restylane Vital o lekkiej konsystencji i Restylane Perlane o bogatej konsystencji. Preparaty zawierające naturalny kwas hialuronowy nieusieciowany (nieutrwalony) służą głównie do mezoterapii skóry, zapewniając przede wszystkim szybki efekt nawilżenia i rewitalizacji (np. Juvederm Hydrate). Niektóre preparaty zawierające kwas hialuronowy nieusieciowany zawierają dodatkowo glicerynę, glicerol lub mannitol, co dodatkowo zwiększa właściwości nawilżające i trwałość produktu. Preparaty służące do wypełnień i uwypuklania pewnych rejonów twarzy muszą zawierać kwas hialuronowy w formie usieciowanej (utrwalonej) wewnętrznymi wiązaniami międzycząsteczkowymi. Gwarantuje to odpowiednią formę i trwałość produktu. Preparaty mogą się różnić stopniem usieciowania cząsteczek kwasu hialuronowego i jego stężeniem. Produkty o mniejszym stężeniu, a tym samym delikatnej konsystencji służą wypełnianiu drobnych zmarszczek, produkty o dużym stężeniu, a tym samym bardziej gęstej konsystencji – zwiększaniu objętości obszarów zapadniętej skóry.
KWAS HIALURONOWY - usta, czy zabieg wymaga znieczulenia

Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem Emla.
KWAS HIALURONOWY - usta, rezultaty zabiegu


Po zabiegu zmarszczki wokół ust ulegają wyraźnemu spłyceniu. Poprawia się również jędrność i nawilżenie skóry wokół ust. Kontur ust jest uwypuklony i wyraźnie podkreślony, bez zmarszczek. Znacznie lepiej prezentuje się wtedy makijaż ust. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc zagęszczenie i odmłodzenie skóry w tym rejonie.
                                
                                                                                                                                                                                                                   
                                

KWAS HIALURONOWY - usta, ile zabiegów należy wykonać?


Osoby przed 40 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu, podczas którego podano od 0,5 do 1 ml kwasu hialuronowego. W starszym wieku, po 55 -60 roku życia, efekt satysfakcjonujący uzyskiwany jest po drugim zabiegu, wykonanym po upływie 3-4 tygodni po pierwszym zabiegu.
KWAS HIALURONOWY®- usta, długość utrzymywania się efekt zabiegu


Satysfakcjonujący efekt, który udało się uzyskać po 1-2 zabiegach, zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.
KWAS HIALURONOWY®- usta, jak często należy zabieg powtarzać

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 6 – 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.
KWAS HIALURONOWY®- usta, jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.KWAS HIALURONOWY®- usta, co robić, by jak najdłużej utrzymał się efekt zabiegu

Bardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrami przeciwsłonecznymi oraz produktów pielęgnacyjnych z antyoksydantami, takimi jak witamina C, witamina E, flawonoidy, kwas ferulowy, floretyna. Warto stosować również preparaty doustne zawierające witaminę C, witaminę E, koenzym Q10 i flawonoidy z pestek winogron. Bardzo ważne jest unikanie palenia papierosów, bo przez nie znacząco przyspiesza się proces starzenia i utrata uzyskanych rezultatów odmładzających.
Warto również zaplanować zabiegi rewitalizujące skórę, takie jak pilingi medyczne i mezoterapia.
KWAS HIALURONOWY®- usta, metody dodatkowe - laser frakcyjny CO2    

                    Technologia frakcyjna nie tylko odmładza i ujędrnia skórę, lecz także pozwala na wyeliminowanie powierzchownych niedoskonałości skóry, takich jak blizny i przebarwienia. To dobra metoda dla osób, które chcą zadziałać kompleksowo na wygląd swojej twarzy. Laser frakcyjny CO2 wykonuje serie kontrolowanych mikronakłuć skóry, pozostawiając pomiędzy nimi punkty nienaruszonej skóry. W miejscach nakłuć dochodzi do intensywnej regeneracji komórkowej, wraz z odbudową włókien kolagenowych. Zabieg, w zależności od indywidualnych potrzeb, przeprowadza się pojedynczo bądź w serii. Efekt ujędrnienia widoczny jest po kilkunastu dniach od zabiegu. Przebudowa kolagenowa zajmuje kilka miesięcy, jednak zapewnia naturalną i długotrwałą poprawę kondycji skóry.
           


             
KWAS HIALURONOWY®- usta, metody dodatkowe - plasma IQ                         

Bezinwazyjny lifting z zastosowaniem innowacyjnej technologii Plasma IQ przynosi rezultaty już po pierwszym zabiegu. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i bezinwazyjny. Plazma nazywana bywa czwartym stanem skupienia. Jest to zjonizowana materia przypominająca gaz. Podczas oddziaływania na skórę dochodzi do różnicy potencjałów elektromagnetycznych pomiędzy plazmą a tkanką skórną, w wyniku czego następuje punktowa sublimacja (odparowanie) komórek naskórka. Plasma IQ działa tylko na naskórek. Nie wywołuje krwawienia, ani uszkodzenia skóry właściwej. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu obkurcza włókna kolagenowe, wywołując efekt napięcia i poprawy jędrności. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, a ostateczne po upływie kilku tygodni, gdy zakończą się procesy intensywnej regeneracji.
  


        
KWAS HIALURONOWY®- usta, metody dodatkowe - peelingi medyczne

           Głębokie peelingi medyczne nowej generacji pozwalają na całkowitą przebudowę skóry. Peelingi są obecnie najbardziej efektywną metodą stosowaną w redukcji głębokich zmarszczek górnej wargi. Peeling sięga do warstwy siateczkowatej skóry "rozpuszczając" zmarszczki. Skóra po takim zabiegu jest wygładzona i świeża, a efekt trwały. Doktor Anna Okruszko jest trenerem międzynarodowym firmy SkinTech - producenta m.in. głębokich peelingów Lip&Eyelid. 
 
   
 
  
Inne osoby przeczytały:


a.d. 2020
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści