Wypełnienie kwasem hialuronowym Katowice Śląsk - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Wypełnienie kwasem hialuronowym Katowice Śląsk

ZABIEGI
®

KWAS HIALURONOWY® - Medycyna Estetyczna

 
KWAS HIALURONOWY® - wypełniacz zmarszczek

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze, co powoduje że staje się ona wiotka, pojawiają się delikatne linie, a później głębsze zmarszczki.
Możemy się pozbyć zmarszczek podając kwas hialuronowy w tą okolicę, którego celem jest związanie wody, ujędrnienie i nawilżenie skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać nawet 250 cząsteczek wody powodując znaczną poprawę elastyczności skóry
i wypełnienie zmarszczek.
KWAS HIALURONOWY® - co możemy skorygować

-wypełnić bruzdy nosowo-wargowe
-zniwelować opadające kąciki ust
-powiększyć, ujędrnić i skorygować kształt ust
-nawilżyć usta
-wygładzić „kurze łapki”
-usunąć zmarszczki pionowe i poziome czoła
-skorygować garb nosa
-podnieść czubek  nosa
-skorygować płatek ucha
-wypełnić dolinę łez
-skorygować policzek
-korekta brody (m.in. cofnięta bródka)
-zaznaczyć kąt żuchwy
KWAS HIALURONOWY® - przeciwwskazania

-ciąża i okres laktacji
-alergia na kwas hialuronowy
-choroby autoimmunologiczne
-stany zapalne w miejscu podania preparatu
-choroby nowotworowe w trakcie leczenia
KWAS HIALURONOWY® - jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem Emla). Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą tuż pod skórę. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna lub zaczerwienienie utrzymujące się 1-2 dni.
Efekt zabiegu utrzymuje się 8-12 miesięcy.
KWAS HIALURONOWY® - postępowanie po zabiegu

Po zabiegu wypełniania zmarszczek wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego należy unikać wahań termicznych otoczenia, szczególnie przez pierwsze 48h. Do 3 tygodni nie korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Niewskazane jest również dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C oraz opalanie się.

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (np. nie dotykać). Przez 48 godzin po zabiegu unikamy nadmiernej mimiki twarzy. Przez 3 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń. Przez przynajmniej 4 tygodnie po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza. Czas ten może być dłuższy w przypadku technik, które rozgrzewają skórę właściwą w celu stymulacji produkcji kolagenu. Wówczas należy liczyć się z szybszą degradacją podanego preparatu.KWAS HIALURONOWY® - wiadomości

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie – wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie – pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a kontur twarzy staje się mniej wyraźny.
Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.KWAS HIALURONOWY® - technika zabiegu

Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na ciele. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych – do modelowania twarzy i ciała. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.
Stosowane produkty zawierające kwas hialuronowy:

Stylage (S, M, L, Xl, XXL oraz Lips)
Restylane (Volyme, Refyne, Defyne, Fynesse, Kysse)
Restylane (Restylane, Perlane)
Teosyal (Touch, Global Action, Deep, Ultra Deep, Kiss)
Neuvia (Organic, Stimulate)
Princess (Volume i Filler)


Wszystkie te preparaty to najwyższej jakości dostępne na rynku kwasy hialuronowe z certyfikatami CE III klasy, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach nie jest pochodzenia zwierzęcego; nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa); jest całkowicie wchłaniany; jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce; rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści