Korekta brody Gliwice Rybnik Opolskie Kędzierzyn - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Korekta brody Gliwice Rybnik Opolskie Kędzierzyn

ZABIEGI
®

Bródka - modelowanie okolicy brody

 

Bródka - czy czyni nas atrakcyjnym?

Mało wyrazisty, niewielki lub cofnięty podbródek czyni profil twarzy mniej atrakcyjnym. Korekcja brody pomaga przywrócić proporcjom twarzy pożądaną harmonię. Tradycyjny zabieg powiększenia brody wiąże się z wszczepieniem wymodelowanego silikonowego implantu w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po operacji opuchlizna i ból utrzymują się do 2 tygodni. Efekty są zazwyczaj satysfakcjonujące, jednak mogą być ograniczone przez kształt implantu.
Co to jest niechirurgiczna korekcja brody?

Mało wyrazisty, niewielki lub cofnięty podbródek czyni profil twarzy mniej atrakcyjnym. Korekcja brody pomaga przywrócić proporcjom twarzy pożądaną harmonię.
Technika niechirurgicznej korekcji brody, stosowana zapewnia korektę mało wyrazistej lub cofniętej brody i nadaje harmonię proporcjom Twojej twarzy bez bólu, ryzyka i czasu rekonwalescencji nieodzownego przy chirurgicznym wszczepieniu implantów. Podczas konsultacji wstępnej lekarz medycyny estetycznej oceni Twój profil i pożądane rezultaty oraz szczegółowo wytłumaczy przebieg zabiegu. Przedstawione Ci zostaną również zdjęcia „przed” i „po”, abyś zobaczył, jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu.

Bródka stanowi ważną część twarzy gdyż jej wygląd i kształt odpowiadają za zachowanie proporcji twarzy. W przypadku bródki brukowanej lub cofniętej istnieje możliwość jej korekty niechirurgicznej.1. COFNIĘTA BRÓDKA – korekta kwasem hialuronowym

Cofnięta bródka może być źródłem wielu kompleksów i zaburzać profil twarzy. Korekcja bródki przy użyciu kwasu hialuronowego pozwoli bródce przywrócić pożądany kształt i  harmonię.
2. BRÓDKA BRUKOWANA – korekta botoxem

W przypadku bródki brukowanej (o nierównej powierzchni, związanej z nadczynnością mięśnia bródkowego) bezcenny jest zabieg z użyciem BOTOXU. Podanie BOTOXU pozwala bródce się nieco zrelaksować, przez co wyrównują się nierówności powstałe na brodzie.
Na czym polega niechirurgiczna korekcja brody?

Ten mało inwazyjny zabieg polega na podaniu wypełniacza- usieciowanego kwasu hialuronowego w ściśle określone miejsca na brodzie za pomocą igły lub kaniuli. Dzięki temu kształt brody zmienia się nadając rysom odpowiedni kształt. Dodatkowo lekarz może podać odpowiednią ilość toksyny botulinowej w celu zredukowania efektu „wybrukowanej” skóry na brodzie.
Korekcja brody - jak przebiega zabieg?

Wypełniacz jest wstrzykiwany w konkretne miejsca, w celu powiększenia brody i nadania twarzy harmonijnych proporcji. Efekty tego niechirurgicznego zabiegu są bardzo precyzyjne, ponieważ koryguje się jedynie te obszary, które tego wymagają. Wypełniacz podawana jest za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg niechirurgicznej korekcji brody trwa około 15-30 minut. Polega na podaniu w odpowiednie punkty na brodzie toxyny botulinowej. Pierwszy efekt pojawia się po 2-3 dniach. Pełny efekt uzyskuje się po 2 tygodniach.
Korekcja brody - jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zabieg rekomendowany jest pacjentom o mało wyrazistej, małej lub cofniętej brodzie.
Korekcja brody - jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Zabieg niechirurgicznej korekcji brody zapewnia uzyskanie harmonijnych proporcji twarzy. Efekt utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy i po tym okresie może zostać wykonany ponownie.
Korekcja brody - ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Wystarczy jeden zabieg aby na okres od 9 do 12 miesięcy zmienić kształt brody , efekt ustępuje powoli w zależności od szybkości zanikania wypełniacza.
Korekcja brody - jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Przez 3 kolejne dni po zabiegu może utrzymywać się lekka opuchlizna i nadwrażliwość. Większość osób wraca do pracy następnego dnia. Skóra okolicy poddanej zabiegowi przez 3 dni pielęgnacji i utrzymania w całkowitej czystości.
Korekcja brody - autoprzeszczep tłuszczu

Aby odzyskać kształtny podbródek można zastosować wyjątkowo nisko inwazyjną metodę autoprzeszczepu tkanki tłuszczowej Vaser Lipo. Polega ona na pobraniu tkanki tłuszczowej pacjenta z innej partii ciała i przeszczepienie jej w okolice brody dla wymodelowania odpowiedniego kształtu.
Korekcja brody - przebieg rekonwalescencji

Po operacji okolice brody są zaklejone plastrem utrwalającym, który pacjent sam usuwa po upływie 3-4 dni. Obrzęk w okolicach szczęki dolnej może pozostać od 7 do 14 dni. Szwy wewnątrz jamy ustnej ulegają rozpuszczeniu. Jeśli po 18 dniach nie rozpuszczą się, należy je usunąć. Po zabiegu przez okres 5 dni zalecamy pokarmy papkowate oraz płukanie jamy ustnej po jedzeniu roztworem rumianku lub wodą. Powrót do pracy biurowej możliwy jest po czterech dniach od operacji, należy jednak pamiętać, że wciąż mogą występować obrzęki. Pełny wysiłek fizyczny możliwy jest po 3 tygodniach.
Korekcja brody - JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

Efekty uwydatnienia podbródka różnią się między pacjentami. Jednakże oddając swoją twarz w doświadczone ręce specjalisty możemy być pewni, że efekty będą utrzymywać się przez co najmniej dziewięć-dwanaście miesięcy, a w niektórych przypadkach, nawet do dwóch lat.
  

biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści