Informacje przed zabiegiem i po zabiegu medycyny estetycznej - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Informacje przed zabiegiem i po zabiegu medycyny estetycznej

ZABIEGI
PROFESJONALNA MEDYCYNA ESTETYCZNACo warto wiedzieć przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej?
 

Kto wykonuje zabieg medycyny estetycznej?
 
Medycyna estetyczna przeżywa w ostatnim czasie duży rozwój. Pojawia się coraz więcej miejsc w których można wykonać zabiegi medycyny estetycznej, z drugiej stronie dynamiczny rozwój firm powoduje, że pojawiają się nowe rozwiązania i preparaty. Przed planowaną wizyta w gabinecie medycyny estetycznej warto dowiedzieć się, kto będzie wykonywał zabieg, czy jest to osoba z dużym doświadczeniem, czy ukończyła studia lub inną szkołę medycyny estetycznej?
 
 

Jak wybrać zabieg medycyny estetycznej?
 
Przed pójściem do gabinetu można zapoznać się z wachlarzem zabiegów medycyny estetycznej, przeczytać o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu. Nie należy jednak podchodzić do informacji internetowych zbyt poważnie, dopiero rozmowa z profesjonalistą pozwoli dobrać odpowiedni zabieg, który da oczekiwany efekt. Warto dopytać jakim produktem będzie wykonany zabieg, czy produkt ma certyfikaty, czy jest bezpieczny do podania, jaka jest jego objętość i nazwa?
 
 

Botox /BOTOKS/ czy kwas?
 
Istniejące w internecie informacje na temat zabiegów estetycznych bywają często mylne. Wiele złych opinii jest na temat  botoxu,chociaż lek prawidłowo podany zwykle nie daje żadnych powikłań. Sposób działania kwasu i botoxu znacząco się różni. Toxynę botulinową stosujemy w przypadku chęci zlikwidowania zmarszczek mimicznych np. lwiej zmarszczki, zmarszczek górnego piętra czoła, kurzych łapek, jest „złotym standardem” w zakresie zmarszczek czoła. Kwas hialuronowy jest skuteczny w pozbyciu się zmarszczek statycznych, dodaje objętość, jest szczególnie zalecany w przypadku np. bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, marionetki, modelowaniu ust.
 
 

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?
 
Przed wykonaniem zabiegu medycyny estetycznej odbywa się rozmowa kwalifikująca. Odnotowany jest wywiad chorobowy, przebyte operacje, stosowane leki, uczulenia na leki, alergie. Ważne, aby wziąć z sobą leki, które się zażywa, gdyż w trakcie sytuacji stresowej możemy zapomnieć ich nazwy.
 
 

Czy zabieg odbywa się w znieczuleniu?
 
Zwykle przed zabiegiem medycyny estetycznej skóra poddana zabiegowi znieczulana jest środkiem znieczulającym, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy.
 
 

Czy po zabiegu można wrócić do codziennych czynności?
 
Po wykonaniu większości zabiegów medycyny estetycznej od razu możemy wrócić do codziennych czynności. Skóra po zabiegu może być nieco zaczerwieniona, z delikatnym obrzękiem. Należy pamiętać o stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych. Nieprzestrzeganie zaleceń może skutkować gorszym efektem zabiegu. W sytuacjach wątpliwych warto się skontaktować z osobą wykonującą zabieg.
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści