Dolina łez zabiegi opinie cennik tanio forum ceny - Medycyna Estetyczna

Przejdź do treści

Dolina łez zabiegi opinie cennik tanio forum ceny

ZABIEGI
®

"Dolina Łez"Okolica pod oczodołem


Okolica oczodołu niezmiernie jest narażona na  proces starzenia się skóry. Po trzydziestym roku życia problem zaznacza się u coraz to więcej osób, nie tylko kobiet. W wyniku procesu starzenia organizmu znacznie wolniej m. in. produkowany jest  kwas hialuronowy. Proces ten zaczyna zwalniać po 25 roku życia – od tego czasu zaczynają powstawać zmarszczki a skóra systematycznie wiotczeje.
Przyczyny powstawania doliny łez


Przyczyną doliny łez jest nie tylko naturalny proces starzenia organizmu. Duże znacznie w nasileniu jej występowania mają jakość, tryb życia, kształt kości twarzoczaszki. W wyniku starzenia skóry u wielu osób następuje zapadnięcie skóry pod okiem, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego. Razem te dwa linijne zagłębienia nadają twarzy bardzo smutny wyraz twarzy.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II

Użyty w preparacie kwas hialuronowy posiada niskie właściwości higroskopijne, dzięki czemu kłada się w jednorodną formę płaszcza. Nie ma więc ryzyka powikłań w postaci grudek i nierówności. Teosyal Redensity II prawie w ogóle nie wywiera nacisku na tkanki limfatyczne, co chroni przed pojawieniem się obrzęku w tej okolicy. Zapewnia długotrwałą korekcję, przy jednoczesnej doskonałej tolerancji, potwierdzonej badaniami klinicznymi.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - wskazania do zabiegu

  • dolina łez
  • fałd powiekowo – policzkowy

Ogólnie zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się „doliny łez” pod oczami. Zazwyczaj pierwszy raz zwracamy na nie uwagę po 40 roku życia, ale nie zawsze już wtedy wymagają one korekty. Każdy z nas w różnym wieku zauważy, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu.DOLINA ŁEZ REDENSITY II - zawartość prepratu


Kwas hialuronowy [HA] 15mg/g – połączenie delikatnie usieciowanego Kwasu Hialuronowego z nieusieciowanym HA; 3 przeciwutleniacze: Kwas Liponowy, Glutation i N-Acetylo-L-Cysteina; 8 aminokwasów: Glicyna, Lizyna, Treonina, Prolina, Leucyna, Izoleuzyna, Arginina, Walina; minerały: Miedź i Cynk; witaminę B6
 

DOLINA ŁEZ REDENSITY II - jak długo utrzymują się efekty


Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się średnio przez 8-12 miesięcy.
W miejscu iniekcji możliwe zaczerwienienia oraz lekki obrzęk, które ustępują po przyłożeniu chłodzącego opatrunku.


DOLINA ŁEZ REDENSITY II - na czym polega zabieg

Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się linijne zagłębienie stanowiące typową „dolinę łez”.
Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, w liczbie kilku nakłuć skóry, bądź w systemie mezoterapii . Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - znieczulenie do zabiegu

Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym.DOLINA ŁEZ REDENSITY II - rezultaty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skośne zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami i na policzkach, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu i policzka. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy.DOLINA ŁEZ REDENSITY II - ostateczne efekty zabiegu


Ostateczny efekt oceniony powinien zostać
po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Dolinę łez warto korygować etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać brakującą objętość, niż za jednym razem starać się spłycać je, podając dużą objętość preparatu. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się średnio przez 8-12 miesięcy.

Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - jak często należy zabieg powtarzać

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 12 - 18 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - jak wygląda skóra zaraz po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni, widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - zalecenia przed zabiegiem

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących poza ogolnymi wytycznymi
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - zalecenia po zabiegu

Brak jakiś swoistych, kluczowych zaleceń pozabiegowych, można powrócić do pracy na następny dzień, ale najlepiej zabieg wykonać przed weekendem.DOLINA ŁEZ REDENSITY II - co robić, by jak najdłużej utrzymał się efekt zabiegu


Bardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrami przeciwsłonecznymi (współczynnik SPF 30 - 50+) oraz produktów pielęgnacyjnych z antyoksydantami, takimi jak witamina C, witamina E, flawonoidy, kwas ferulowy, floretyna. Warto stosować również preparaty doustne zawierające witaminę C, witaminę E, koenzym Q10 i flawonoidy z pestek winogron. Bardzo ważne jest unikanie palenia papierosów, bo przez nie znacząco przyspiesza się proces starzenia i utrata uzyskanych rezultatów odmładzających.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - przeciwwskazania do zabiegu

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy
  • Choroba autoimmunologiczna w wywiadzie
  • Skłonność do tworzenia przerośniętych blizn
  • Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami
  • Aktywna infekcja wirusem opryszczki
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią
  • Młodzież poniżej 18 roku życia
  • Przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze
  
 
biuro@aledniowska.pl
tel: +48 517 056 831
MEDYCYNA ESTETYCZNA WG DR N. MED. AGNIESZKI LEDNIOWSKIEJ
WYPEŁNIACZ ŚLĄSK
dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Wróć do spisu treści