Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

Przejdź do treści
 

BOTOX

Sens i skuteczność zabiegu

Botox skuteczność. Czy Botox ma sens? Bezpieczeństwo stosowania Toksyny Botulinowej. Do gabinetu zaprasza lekarz dr n. med. Agnieszka Ledniowska. Klinika, Gabinet {Katowice Śląsk Kędzierzyn Koźle Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Biała Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Tychy Olkusz} Efekty a koszt? Opinie, cennik, forum, blog.
   
   
 

Czy botox ma sens?


Na temat botoxu powstało już tyle mitów, że  spisanie ich zajęłoby wiele czasu. W internecie można przeczytać wiele fałszywych informacji  m.in. powoduje paraliż, opadnie powieka, jest trucizną itp.
Jak naprawdę jest z tym botoxem? Doświadczenie z toxyną mamy już ponad 30 lat i wcale nie w medycynie estetycznej. Pierwszy raz zastosowano lek w neurologii / leczenie spastyczności/ a następnie w okulistyce / leczenie zeza/. Podczas leczenia zeza dostrzeżono, że dodatkowo wygładza zmarszczki wokół oczu i postanowiono opracować małe dawki toxyny w celach estetycznych.
 
 
 

Czy botox jest trujący?

Wiele Pań zadaje mi to pytanie w gabinecie, a często przychodzi do gabinetu i mówi – „Tylko nie botox, botox jest trujący”. Botox  jest neurotoxyną wytwarzaną przez bakterie Clostridium botulinum popularnie nazywaną jadem kiełbasianym. Toxyna jest trująca tylko!! gdy zjemy zepsutą wędlinę lub konserwy. Dawki toxyny wykorzystywane w medycynie estetycznej są tak małe, że nie powodują szkodliwego działania. Botox jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, chociaż trudno jest w to uwierzyć.
 
 
 
Czy warto jest korzystać z zabiegów botoxem?
Kiedy pojawiły się na twarzy zmarszczki mimiczne warto jest sięgnąć po botox. Tylko dzięki odpowiednio dobranym dawkom botoxu jesteśmy w stanie zlikwidować zmarszczki i nie pogłębiać już istniejących. Na chwilę obecną nie ma drugiego tak skutecznego zabiegu likwidującego zmarszczki mimiczne.
 
 
 
Czy warto używać botox raz czy więcej razy?
Zaleca się powtarzanie zabiegów botoxem lecz nie częściej niż co 4 miesiące. Cztery miesiące to okres, gdy dochodzi do odbudowanie połączenia nerwow-mięśniowego i z powrotem zaczynamy się marszczyć. Zabieg botoxem jest w pełni odwracalny, a po ustąpieniu działania leku nasz wygląd powraca do stanu przed zabiegiem.
 
 
 
Czy powtarzanie zabiegu jest szkodliwe?
Powtarzanie zabiegu nie jest szkodliwe, lecz nie należy wykonywać zabiegu częściej niż co 4 miesiące. Botox jest lekiem wiec powinien zostać podany przed odpowiednio przeszkolonego lekarza. Po zabiegu lekarz poinformuje o zaleceniach pozabiegowych, nie są one zbyt rygorystyczne ale należy ich przestrzegać.
 
 
Botox – skuteczny w walce nie tylko ze zmarszczkami.
Mało osób wie, że botox jest skutecznym lekiem w walce z migreną, bruksizmem czy nadpotliwością. Odpowiednie dawki toxyny podane w mięsień żwacz pozwalają pozbyć się zgrzytania zębami, zaciskania zębów, prowadzących do uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego /bruksizm/. Botox skutecznie sobie radzi z nadpotliwością pach, czoła, dłoni i stóp, a u osób z migreną zmniejsza ilości i nasilenie epizodów bólu głowy. Botox jest toxyna ale i wysoce skutecznym lekiem.
 
 
 
Warto czy nie warto wykonać zabieg?
Oczywiście, że warto! Należy zabieg wykonać u doświadczonego lekarza i przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Botox jest skuteczny w walce ze zmarszczkami mimicznymi i pomocny w leczeniu wielu schorzeń/ chorób.  
 
 
 
Co możemy zlikwidować botoxem?
1.       Lwia zmarszczka- to zmarszczka pomiędzy brwiami, która daje nam groźny wygląd, często osoby bezwiednie podczas wykonywania czynności skupiają się i ją marszczą. Podanie odpowiednej dawki botoxu pozwala ją zlikwidować.
 
2.       Zmarszczki poziome czoła- to zmarszczki powstające podczas uniesienia brwi/zdziwienia. Z wiekiem są coraz bardziej widoczne, aż w końcu staja się zmarszczkami statycznymi. Podanie botoxu zahamowuje poruszanie czołem i wygładza zmarszczki poziome.
 
3.       Kurze łapki - to zmarszczki powstające na skutek pracy mięśnia okrężnego oka / w trakcie śmiania się/. Rozchodzą się promieniście od oka do boku. Podanie botoxu czasowo hamuje pracę części mięśnia okrężnego oka.
 
4.       Zmarszczki królicze lub tzw. króliczy nos - są to zmarszczki powstające po bokach nosa. Podczas uśmiechu nasz nos przybiera kształt króliczego nosa. Dzięki zabiegowi czasowo hamujemy aktywność mięśnia i marszczenie nosa.
 
5.       Zmarszczki pod oczami - botox jest tutaj wysoce skuteczny, ale pod jednym warunkiem- pod okiem nie występuje obrzęk lub wiotkość skóry bo efekt może być odwrotny!
 
6.       Uśmiech dziąsłowy - co to takiego jest? Są Panie/Panowie, który podczas uśmiechu odsłaniają zęby i dziąsła. Wykonanie zabiegu pozwala zlikwidować tą przypadłość.
 
7.       Bródka kamienista - czasami nasza broda jest pomarszczona i nierówna. Przyczyną jest mięsień bródkowy, podanie małej ilości toxyny pozwala zrelaksować mięsień i pozbyć się nierówności.
 
8.       Opadające brwi - podanie botoxu w odpowiednie miejsca pozwala unieść brwi i otworzyć oko. Zabieg należy wykonać w połączeniu z lwią zmarszczką a najlepiej ostrzyknąć całe czoło / wtedy efekt jest najlepszy/.
 
9.       Nadpotliwość - pocenie emocjonalne, z tym problemem zgłaszają się pacjenci do lekarza medycyny estetycznej.
Nadpotliwość:
-          pojawia się w okresie dojrzewania, często występuje rodzinnie
-          dotyczy: dłoni, stóp, pach, twarzy, pachwin
-          nadmierna potliwość może prowadzić do maceracji skóry, zmian troficznych, wtórnych zakażeń
-          pojawia się pod wpływem strachu, emocji stąd nazwa emocjonalne
-          nasila się pod wpływem temperatury np. latem, może mieć charakter napadowy
-          towarzyszy poczucie wstydu, zażenowania, prowadzi do depresji, wycofywania się z kontaktów towarzyskich
-          wykonanie zabiegu botoxem niweluje problem i znacznie poprawia jakość życia pacjentów. Efekt zabiegu utrzymuje się 4-18 miesięcy.
 
10.   Leczenie migreny - podanie botoxu w odpowiednie miejsca pozwala zmniejszyć ilości i nasilenie napadów migrenowych. Leczenie jest na tyle skuteczne, że FDA zarejestrował botox do leczenia migreny.
 
11.   Bruksizm - brzmi tajemniczo, ale co druga osoba ma to schorzenie / lub nie wie, że na to choruje/. Obecnie bruksizm jest chorobą cywilizacyjną. Jeżeli zaciskasz zęby, zgrzytasz zębami, masz przewlekły ból głowy – udaj się do stomatologa i zapytaj czy nie masz bruksizmu. Podanie przez lekarza zajmującego się medycyną estetyczna botoxu w mięsień żwacz pozwala go osłabić, a tym samym zahamować zaciskanie zębów, zgrzytanie, dolegliwości bólowe.
 
 
 
   
BOTOX - co to jest? Czy Botox ma sens w długotrwałym stosowaniu w Medycynie Estetycznej?
              
Botox Czoło
zmarszczki czoła korekcja botoxem
              
              
              
              
Botox czoło
zmarszczki czoła korekcja dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Zabieg toksyną botulinową
              
Łysienie - odtwarzanie włosów
Kwalifikacja do zabiegu odtwarzania włosów
Opublikowany przez A.L. - 3/6/2019
Filtry UV, Preparaty promieniochłonne, ochrona skóry, zdrowy wygląd.
Filtry UV, Preparaty promieniochłonne, ochrona skóry, zdrowy wygląd.
Opublikowany przez a.L - 8/11/2018
Antyoksydanty 03
Antyoksydanty 03
Opublikowany przez a.L - 23/10/2018
Antyoksydanty 02
Antyoksydanty 02
Opublikowany przez a.L - 9/10/2018
Antyoksydanty 01
Antyoksydanty
Opublikowany przez a.L - 2/10/2018
Zasady diety, co jeść by pozbyć się cellulitu?
Zasady diety, co jeść by pozbyć się cellulitu?
Opublikowany przez a.L - 19/9/2018
Dieta, zdrowe odżywianie się, wpływ na zdrowie i wygląd
Dieta, zdrowe odżywianie się, wpływ na zdrowie i wygląd
Opublikowany przez a.L - 16/8/2018
Bariery ochronne skóry
Bariery ochronne skóry
Opublikowany przez a.L - 12/7/2018
Funkcje skóry człowieka
Funkcje skóry człowieka
Opublikowany przez a.L - 13/6/2018
Dieta w trądziku
Dieta w trądziku
Opublikowany przez a.L - 9/5/2018
              
 
              
 
              
 
              
 
              
 
              
 
              
 
              
              
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Piersi - Uniesienie Nićmi
Piersi - Uniesienie Nićmi dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Ile kosztuje powiększanie piersi
Ceny zabiegów powiększania piersi śląsk katowice opolskie
Powiększanie piersi własnym tłuszczem
Powiększanie piersi własnym tłuszczem korekta  A. Ledniowska
Migrenowy ból głowy
leczenie migreny BOTOX Ledniowska
   
a.d. 2020
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści